| anonimata123anonim a întrebat:

Am 17 ani, pot sa merg la colindat? Adică e ok?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca e pentru pastrarea traditiei eu zic ca da! Insa doar rude, vecini, poate parintii prietenilor!
La alte case risti sa nu fii primit pentru ca esti considerat cam mare!

| J0B0MAT a răspuns:

Da de ce nu?
Eu la 26 nu ar trebui să merg. Dar poate merg totuși...

| SingleForOne a răspuns:

Desigur că poți, dar trebuie să faci ceva frumos, nu ca, copii de 7-10 ani. Dacă te duci doar de drag de colindat, nu pentru bani, ar fi ideal.

| Zgabi64 a răspuns:

Desigur frate ni te poate opri nimeni din colindat.Eu am 7 te ani si sunt insurat am mers chiar si cu sotia mea la colindat.Asa ca bucura-te de sarbatorile frumoase din Ro