| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca sunt la aceasta categorie cativa adepti ai Satanismului, Spiritismului sau altor religii, cu siguranta ei stiu mai bine.
Intrebarea este: de unde va luati informatiile despre credinta voastra?
Va rog sa nu raspundeti prin insulte.

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Al Jilwa, Cartea Neagra a Diavolului, de fapt Yedizi nu se închinau direct diavolului. Mai departe, au preluat o serie de scrieri de la ocultiști care by the way nu aveau nicio legătură cu tâmpenia de site. Plus politica neo-nazistă a lui Andreea Hearringtone aka Makine Dietrich,

47 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Din cate stiu eu Anton LaVey a scris o biblie satanista nu? posibil ca de acolo se inspira uni satanisti, din cate am mai citit eu pe aici satana e prezentat in religii mai vechi ca iudaismul https://ezoterism.wordpress.com/2011/10/22/povestea-lui-lucifer/
http://www.almeea.ro/......-crestini/
http://www.recorduri.lovendal.ro/cei-mai-mari-7-demoni-ai-universului/
http://biblia-satanica-limba-romana.blogspot.ro/

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Asa este. Insa LaVey era mai degraba ateu, pentru ca el considera ca Satana nu este decat un simbol si ca zeii sunt creatii ale credinciosilor. Deci Satanismul lui LaVey este mai degraba un ateism "imbracat" cu ritualuri sataniste. Poate de asta se confunda ateismul cu satanismul.
Si mai este Satanismul spiritual (JoS) si cel traditional, care il considera pe Satana ca fiind creator. Mai mult ma intereseaza sursele lor. Ei de asemenea il considera pe LaVey si adeptii lui atei.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Multe comunități gnostice au fost considerate sataniste, elementul des indicat fiind credința lor că Lucifer ar fi adevăratul Dumnezeu, cel care i-a eliberat pe Adam și Eva din mâinile demiurgului. Hegemonius l-a acuzat pe Mani, întemeietorul maniheismului, ca fiind satanist la auzul vorbelor că Iehova este €œDiavolul care a dat viață lumii"[10] și c㠀cel care le-a vorbit lui Moise, evreilor și preoților [...] este Prințul Întunericului, nu adevăratul Dumnezeu".[11]

https://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism#frb-inline

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

LaVey n-avea legătură cu bazanoia userului nazist, adică la naiba LaVey era evreu, în afară de asta, LaVey nu era teist, își considera "religia" mai mult o filozofie, destul de liberală întreptată împotriva creștiniilor, satanismul lui LaVey e unul satiric mai de grabă decât unul teist.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Depinde, acele mișcări gnostice era mai mult luciferice decât satanice, în principal pentru că gnostici era sincretiști, și acceptau mai multe chestii din diferite religii. De exemplu știai că până la apariția creștinismului Lucifer era versiunea romană a numelui Prometeu?

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Nu stiam man

| RAY a răspuns:

Biblia are o armata de indoctrinati fie ei atei?

| Drimmero a răspuns:

Ottus,,ai cuvantul!
Iti zic eu de unde le iau, de pe site-uri unde intra fel si fel de prapaditi si tasteaza despre nimicuri, aia e 'sursa' lor...vai de ei!

| Drimmero a răspuns:

Bwhahahaha

| Drimmero a răspuns:

'curtea scolii'... tinere, cand am terminat eu, tu abia erai in scoala generala, eu zic sa nu intram in discutii de genul ca nu-si au rostul.

| Drimmero a răspuns:

Da ba', tu ai descoperit apa, n-am ce spune.
Ce pot sa-ti zic, esti un nimeni, degeaba semnalizezi acum/

| Drimmero a răspuns:

Sa ma oftici tu pe mine? Habar n-ai de viata ta...

| SG1995 a răspuns:

"Nimeni nu uraste evreii pentru ca "asa trebuie", stai calm. Nu intru in detalii ca nu vreau sa ma trezesc cu politia la usa.„

Nu, ai treabă cu evrei pentru că, bazaconii conspiraționiste a'la Maxine Dietrich.

| SG1995 a răspuns:

Am cont pe el. laughing By the way, vezi adminul când avea blogul susținea acum câtiva ani teoriile lui Sitchin, după aia s-a trezit că nu, situația e invers, că de fapt Nibirius e un mit, și cică zeii stau în Orion, deși cu câteva postări anterioare spunea exact invers. Deci practic Satan, s-a contrazis pe sine, și adminul a reactualizat informațiile de data asta "corecte" date de atotștiutoarea Dietrich. Și da asta m-a făcut să-mi pun întrebări cu privire la așa-zisul satanism spiritual.

| SG1995 a răspuns:

Nene, nu e vorba de greșeli, e vorba că nenei ăștia și-au încurcat doctrinele. Ca să-ți explic cum:

Prima dată Dietrich susținea că Satan i-ar fi zis că se află pe Nibiuriu, o planetă existentă în sistemul nostru solar, peste ceva timp când era clară gogomănia asta mai ales că autorul teoriei este un lingvist evreu, au schimbat-o că Sitchin e un mincinos, și că de fapt Lucifer se află în Constelația Orion pe oarecare planetă. Ei bine nu-s eu cine știe ce astrofizician, dar în perioada aia, adică acum vreo 5 ani, m-am documentat despre Orion, și se pare că surprisă e o zonă moartă nu există niciun sistem solar, cu alte cuvinte nu există planete în locul cu pricina, doar în capul tâmpitei care trăiește din bani fraieriilor ca tine.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Bre, tu vrei să pari inteligent dar când îți cere cineva dovezi cu privire la tot ce zici te faci că plouă. De unde știi tu că constelația Orion este zonă moartă? Ai fost acolo și ai văzut sau te iei după publicațiile unor oameni de știință evrei? De unde știi tu că Maxine Dietrich trăiește de pe urma presupuselor donații către site-ul JoS? Adică există un mijloc de a dona, dar de unde știi tu că se donează atât de mulți bani încât ea își permite să trăiască de pe urma lor?
De unde știi că se donează ceva în primul rând? De unde știi că ea nu muncește ca noi toți? Sunt sigur că tu n-ai văzut, dar site-urile și forumul JoS sunt *imense*, au sute și sute de pagini și articole și predici. Crezi că alea se țin cu paie și pietre?

Și care-i faza cu mișcarea neo-nazistă? Habar nu ai ce-i ăla nazism și vii aici să te afirmi. O să încerci și tu să te scuzi prin "Holocaust", așa-i?

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ai fost acolo și ai văzut sau te iei după publicațiile unor oameni de știință evrei? "

Se vede rău că suferi de paranoia prietene. Conform ție dacă un evreu spunea că pământul e heliocetric și nu un european era falsă, pentru că evrei. Tâmpită chestie, să fii spălat pe creier în halul ăsta. Dar văd că te crezi liber și foarte deștept. Chestiunea e că constelația orion e vizibilă de pe pământ, și e cunoscută de mii de ani, și nu, nu există vreun indiciu că ar fi vreo planetă sau vreun sistem solar acolo, cu atât mai puțin viață.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/72/Sternbild_Orion.jpg
Uite tătică, asta e o imagine preluată din satelit, deci cu mult mai puternică decât se vede cu ochiul liber. Așa că numai mânca rahat pe Joy of Satan.

"De unde știi că se donează ceva în primul rând? "

Pentru că am văzut pe tâmpenia aia de site care pretinde donați pentru cercetări chipuriile.

"De unde știi că ea nu muncește ca noi toți? Sunt sigur că tu n-ai văzut, dar site-urile și forumul JoS sunt *imense*, au sute și sute de pagini și articole și predici. Crezi că alea se țin cu paie și pietre?"

Bun în primul rând să ne înțelegem tu în afară de JoS ai mai căutat alte informații despre Dietrich? Sau doar de JoS te-ai documentat. Deoarece pe întreg internetul mai găsești câteva chichițe faine, printre altele știai că dragă voastră "înaltă preoteasă" a fost arestată de vreo câteva ori pentru acuzații grave de pedofilie? Nu, nu știa. Sunt vreo 2-3 site pe net care scriu despre chestia asta. Dacă vrei o să mă documentat în profunzime și-ți trimit link neică. Pentru că chestiile astea le-am citit acum ceva ani. De fapt existau câte zvonuri care spune că Dietrich ar fi moartă. În concluzie naiba știe exact, dar dacă mă apuc să caut ca lumea găsesc multe mizeri.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Se pare ca esti genul ala de om care crede tot ce zice mass-media, ce pot sa zic, te felicit.

"Tâmpită chestie, să fii spălat pe creier în halul ăsta."
Faptul ca tu consideri niste afirmatii false drept adevarate te face spalat pe creier. Faptul ca mass-media mondiala propaga un lucru fals sa te faca pe tine sa crezi ca este adevarat te face si credul si usor de prostit.
Ma omule, mass-media este mincinoasa, cu atat mai mult Wikipedia, site-ul de unde tu ai venit cu o poza amarata ca sa dovedesti ca pe constelatia Orion nu exista viata, foarte credibil, ce sa zic.

"Conform ție dacă un evreu spunea că pământul e heliocetric și nu un european era falsă, pentru că evrei"
Chestia este ca in cazul de fata nu poti crede altceva decat ce zic oamenii de stiinta. Ca ei poate mint, nu-ti trece prin cap. Si sincer, da, evreii sunt cam mincinosi. Au dovedit-o in nenumarate randuri prin atacul de pe 9/11, Holocaustul, crestinismul, mass-media, originile omului etc. Trebuie doar sa deschizi ochii si sa privesti lucrurile cu obiectivitate si impartialitate. Te consideri destept daca crezi in ceva doar pentru ca asa cred si restul oamenilor?

"Deoarece pe întreg internetul mai găsești câteva chichițe faine"
Omule, daca mass-media ar fi inghitit satanismul spiritual, tu crezi ca ar fi avut cineva ceva cu Maxine Dietrich? Atatea rahaturi spuse de mass-medie despre ea si enunerate de tine nu arata decat ca nu prea o suporta media pentru ca este satanista si neo-nazista. Traim intr-o lume dominata de evrei, tu ce astepti? Sa o ridice in slavi? Cine a zis ca Dietrich a fost implicata in acte de pedofilie? Un individ necunoscut care nu a venit cu nicio dovada sa-si sustina argumentele. Asa faceti si sunteti toti. Este logic ca evreii o detesta pentru ca satanismul spiritual lupta impotriva lor si pentru dreptate, evident ca mass-media evreiasca va incerca sa o discrediteze.
Si ca sa stii si tu, satanismul spiritual nu a fost inventat de Dietrich, ea doar a creat un site despre asa ceva. Satanismul spiritual a existat de mii de ani iar civilizatiile antice ne dovedesc asta in nenumarate randuri. Citeste si tu din Epopeea lui Ghilgames sau din Upanişade sa vezi acolo literatura pagana (satanism spiritual sau paganism este una si aceeasi chestie).

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

""Conform ție dacă un evreu spunea că pământul e heliocetric și nu un european era falsă, pentru că evrei"
Chestia este ca in cazul de fata nu poti crede altceva decat ce zic oamenii de stiinta. Ca ei poate mint, nu-ti trece prin cap. Si sincer, da, evreii sunt cam mincinosi. Au dovedit-o in nenumarate randuri prin atacul de pe 9/11, Holocaustul, crestinismul, mass-media, originile omului etc. Trebuie doar sa deschizi ochii si sa privesti lucrurile cu obiectivitate si impartialitate. Te consideri destept daca crezi in ceva doar pentru ca asa cred si restul oamenilor? "

Imparțialitate? Nu mă fă să râd. laughing Nu eu sunt paranoicul care crede că tot ce mai rău pe planeta asta se întâmplă doar datorită evreiilor.

"Te consideri destept daca crezi in ceva doar pentru ca asa cred si restul oamenilor? "

Nu, mă consider deștept că spre deosebire de tine nu cred orice rahat care e pe net.

"Omule, daca mass-media ar fi inghitit satanismul spiritual, tu crezi ca ar fi avut cineva ceva cu Maxine Dietrich? Atatea rahaturi spuse de mass-medie despre ea si enunerate de tine nu arata decat ca nu prea o suporta media pentru ca este satanista si neo-nazista."

Ai înțeles greșit băiatul nu e vorba de media, e vorba de foști adepți la fel ca mine, care spre deosebire de noi cretini ei trăiesc în America, iar câțiva au și cunoscut-o tătică.

"Citeste si tu din Epopeea lui Ghilgames sau din Upanişade sa vezi acolo literatura pagana (satanism spiritual sau paganism este una si aceeasi chestie)."

Deci cel mai bun argument al tău e o carte de mitologie, pe care apropo am avut ocazia să o citesc puțin.

Și așa ca de amuzament știai că unul din foști adepți a JoS a dezvăluit că "înaltul preot" Hooded Cobra 666 este evreu? Se pare că e fiul unui individ pe nume Ronald Bernstein, se pare că unul din foști adepți i-au dat hack pe forum și au dezvăluit asta. Toate aceste informații le-ai găsi pe net, dacă n-ai fi așa orb să crezi toate tâmpeniile de pe Joy of Satan.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

"Nu eu sunt paranoicul care crede că tot ce mai rău pe planeta asta se întâmplă doar datorită evreiilor."
Man, tu esti adeptul unei religii inventate de evrei. Tu esti adeptul unei religii care se face vinovata de milioane de oameni morti si razboaie inutile. Gandesti inainte sa scrii?

"Nu, mă consider deștept că spre deosebire de tine nu cred orice rahat care e pe net."
Pai tu esti ala care isi ia aberatiile defaimatoare de pe siteuri propagandiste gen Wikipedia sau American Loons sau mai stiu eu pe ce tampenii mai umbli tu. Care crede orice rahat de pe net? Ca sa nu mai zic ca atunci cand ti se cere dovezi tot ce dai sunt doar pretexte. La fel ca pana acum, repeti ca papagalul aceleasi aberatii fara sa aduci nici cea mai mica dovada credibila. Acelasi lucru ai facut acum despre Hooded Cobra. Pe de dovezi te bazezi tu cand afirmi ca el este evreu? I-au vazut linia genealogica sau ce?

"Toate aceste informații le-ai găsi pe net,"
Eu incep sa cred ca de fapt toate informatiile astea nu sunt decat in capul tau pentru ca doar dai din taste fara sa vii cu nimic credibil.

"
"Deci cel mai bun argument al tău e o carte de mitologie, pe care apropo am avut ocazia să o citesc puțin."
Asta nici macar n-are legatura cu subiectul de fata. Oricum, crezi ca biblia ta e mai credibila?

"e vorba de foști adepți la fel ca mine"
Da, ai fost si tu un adept din ala care a intrat pe site din postura de crestin, a stat o luna doua sa citeaca siteul si a trans concluzia ca-s doar niste prostii. Asa pe mentalitatea asta mai era un ateu care era inregistrat de 2 ani pe forum si nu s-a prins nimic de el.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Man, tu esti adeptul unei religii inventate de evrei. Tu esti adeptul unei religii care se face vinovata de milioane de oameni morti si razboaie inutile. Gandesti inainte sa scrii?"

Vezi că sunt multe războaie religioase în lume, dar asta nu înseamnă că toate religiile sunt de origine ebraică.

"Pai tu esti ala care isi ia aberatiile defaimatoare de pe siteuri propagandiste gen Wikipedia sau American Loons sau mai stiu eu pe ce tampenii mai umbli tu. Care crede orice rahat de pe net? Ca sa nu mai zic ca atunci cand ti se cere dovezi tot ce dai sunt doar pretexte. La fel ca pana acum, repeti ca papagalul aceleasi aberatii fara sa aduci nici cea mai mica dovada credibila. Acelasi lucru ai facut acum despre Hooded Cobra. Pe de dovezi te bazezi tu cand afirmi ca el este evreu? I-au vazut linia genealogica sau ce?"

Adică Joy of Satan are mai multă credibilitate ca Wikipedia? Poate site-urile de teoria a conspirație are mai multă credibilitate ca Wikipedia, deși cel din urmă are o note de subsol care îți arată sursa informațiilor.

"Asta nici macar n-are legatura cu subiectul de fata. Oricum, crezi ca biblia ta e mai credibila?"

Da Biblia e suficient de credibilă ca orice altă scriere religioasă, adică cât să-ți faci o idee despre cultura respectivă și istoria ei.

"Da, ai fost si tu un adept din ala care a intrat pe site din postura de crestin, a stat o luna doua sa citeaca siteul si a trans concluzia ca-s doar niste prostii. Asa pe mentalitatea asta mai era un ateu care era inregistrat de 2 ani pe forum si nu s-a prins nimic de el."

Nu tătică am fost și eu adept fanatic ca tine, dar după un timp ceva mi-a mirosit putret.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

"Vezi că sunt multe războaie religioase în lume, dar asta nu înseamnă că toate religiile sunt de origine ebraică."
Nu este vorba doar de ebraică sau de iudaism, ci de toate cele 3 religii avraamaice inventate de evrei. Caută tu în toată istoria asta cât este de mare un război religios care să nu aibă legătură cu religiile astea 3 și să-mi arăți și mie dacă găsești.

"Adică Joy of Satan are mai multă credibilitate ca Wikipedia? Poate site-urile de teoria a conspirație are mai multă credibilitate ca Wikipedia, deși cel din urmă are o note de subsol care îți arată sursa informațiilor. "
Wikipedia este un site evreiesc care minte de îngheață apele.
http://www.ascertainthetruth.com/......-wikipedia

Wikipedia susține Holocaustul european împotriva evreilor dar nu a existat niciun Holocaust împotriva evreilor în secolul trecut. Revizionismul istoric ne confirmă asta iar și iar.
Wikipedia susține că atentatele de pe 9/11 asupra turnurilor gemene au fost niște atacuri teroriste dar de fapt atentatele au fost organizate de guvernul SUA în colaborare cu serviciile secrete israeliene. Care a fost miza? Probabil cea mai mare lovitură bursieră din istoria Americii.
Uită-te la American Zeitgeist și citește și asta.
http://www.ascertainthetruth.com/......s-from-911
https://www.youtube.com/watch?v=WbcNrgVA9Y8

Și o chestie care este dată naibii este un citat dat de Wikipedia care cică aparține lui Ben Klassen.
"Nature's Eternal Religion (1973), Ch. 2, Paragraph 4
In looking up the word in Webster’s dictionary I found the term "nigger" very descriptive: "a vulgar, offensive term of hostility and contempt for the black man." I can’t think of anything that defines better and more accurately what our position toward the nigger should be than what the dictionary said. If we are going to be for racial integrity and racial purity... we must take a hostile position toward the nigger. We must give him nothing but contempt."

Și faza care-i? Citatul nu există în coordonatele respective. Ignoranții cred că citatul ăla este real doar pentru că Wikipedia cea foarte de încredere zice asta dar cartea zice total altceva.

"Da Biblia e suficient de credibilă ca orice altă scriere religioasă, adică cât să-ți faci o idee despre cultura respectivă și istoria ei."
Ce este real la biblie bre? Crearea lui Eva din coasta lui Adam? Potopul furat de la păgâni? Yehova cel omniscient și omniprezent? Singura chestie reală la biblie este că are în ea sute de contradicții și minciuni.

"Nu tătică am fost și eu adept fanatic ca tine, dar după un timp ceva mi-a mirosit putret."
Ce ți s-a părut putred? Aberațiile lipsite de dovezi spuse de câțiva anonimi pe niște site-uri propagandiste gen American Loons?

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Wikipedia este un site evreiesc care minte de îngheață apele.
http://www.ascertainthetruth.com/......-wikipedia"

Și ca dovadă îmi aduci un site care îți susține aberațiile? Ce să zic, bravo puișor.

"Wikipedia susține Holocaustul european împotriva evreilor dar nu a existat niciun Holocaust împotriva evreilor în secolul trecut. Revizionismul istoric ne confirmă asta iar și iar. "

Puișor tătică, în lagărele ale nu au fost doar evrei, au mai fost homosexuali, țigani, oamenii cu dizabilități, deci ca atare dintre aceste categorii de oamenii care au fost torturați, bătuți și mulți dintre ei uciși. Uite aici un documentar despre holocaustul în România, nu aberați "revizionistă" puișor:
https://www.youtube.com/watch?v=INWhBcIehA8
Te asigur că nimeni nu i-au plătit pe bieți oamenii mintă, au fost tratați în ultimul hal de regimul lui Antonescu, condus din umbră de Himmler.

"Wikipedia susține că atentatele de pe 9/11 asupra turnurilor gemene au fost niște atacuri teroriste dar de fapt atentatele au fost organizate de guvernul SUA în colaborare cu serviciile secrete israeliene. Care a fost miza? Probabil cea mai mare lovitură bursieră din istoria Americii.
Uită-te la American Zeitgeist și citește și asta.
http://www.ascertainthetruth.com/......s-from-911
https://www.youtube.com/watch?v=WbcNrgVA9Y8"

Când doveziile tale sunt filme dubioase ale conspirație nu ai cum să fii luat în serios, e ca și cum te-ai duce la un concres științific și ai citit Scufița Roșie, ce pot să zic patetic.

"Și o chestie care este dată naibii este un citat dat de Wikipedia care cică aparține lui Ben Klassen.
"Nature's Eternal Religion (1973), Ch. 2, Paragraph 4
In looking up the word in Webster’s dictionary I found the term "nigger" very descriptive: "a vulgar, offensive term of hostility and contempt for the black man." I can’t think of anything that defines better and more accurately what our position toward the nigger should be than what the dictionary said. If we are going to be for racial integrity and racial purity... we must take a hostile position toward the nigger. We must give him nothing but contempt."

Și faza care-i? Citatul nu există în coordonatele respective. Ignoranții cred că citatul ăla este real doar pentru că Wikipedia cea foarte de încredere zice asta dar cartea zice total altceva. "

Și cu un citat greșit desființezi Wikipedia o mică eroare de scris, apropo paragraful chiar se găsești în cartea respectivă la pagina 31.

https://archive.org/......ligionOrig

"Ce ți s-a părut putred? Aberațiile lipsite de dovezi spuse de câțiva anonimi pe niște site-uri propagandiste gen American Loons?"

Nu, discursul ăsta agresiv de spălat pe creier mi s-a părut putred băiețaș, atunci când există doctrine absolute care nu pot fi puse la îndoială, indiferent de religie, e cert că ceva e putred, și slavă cerului că am ieșit din tot rahatul, că tu ești dovada că am avut dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Uite mă cu cine îmi pierd eu timpul rolling on the floor
Eu nu mai continui discuția. Vorbesc cu un ignorant care refuză dovezile pe motiv că "sunt aberații", dar el habar n-are despre ce este vorba acolo. Meriți aplauze.
De curiozitate, ai mai mult de 15 ani? Nu mi se pare normal ca un om matur să fie atât de închis și necopt la minte.

| AC4S4 a răspuns (pentru SG1995):

Nu ai ce sa ii spui, lasa-l. El asta a ales sa creada. Pe toate site-urile inrudite cu JoS se scrie impotriva evreilor, deci are sens ca la orice nu-i convine sa raspunda cu "evrei".

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Eu nu mai continui discuția. Vorbesc cu un ignorant care refuză dovezile pe motiv că "sunt aberații", dar el habar n-are despre ce este vorba acolo. Meriți aplauze."

Nene când "doveziile" tale sunt luat de pe site-uri ale conspirației nu am să cred, pentru că și eu am trecut prin bullshit-ul ăsta mental dat de cazul Joy of Satan.

"De curiozitate, ai mai mult de 15 ani? Nu mi se pare normal ca un om matur să fie atât de închis și necopt la minte."

Ba bine că nu, am destui ani, cât să-mi dau seama că JoS e o glumă proastă. Dude dacă ar fi să fiu satanist, clar nu aș adera la JoS, crede-mă există organizați mai seriose. De exemplu poate nu știai dar prea iubita ta Dietrich a făcut parte din Catedrala Neagră a Țapului ( Cathedral of Black Goat), până în 2002 când și ia și o altă duduie s-au plictisit și au ieșit, iar la rândul ei gruparea derivă H.O.M.E. organizație fondată de un satanist zis și Brother Nero. Presupun că dacă aș fi avut puțin interes, aș fi putut studia satanismul de la sursă, nu chestia asta diluată creată de Maxine. Anyway dacă cauți pe net ai să afli că magica și mirifica ta preoteasă n-a făcut decât să plagieze, doctrinele ei se bazează pe ideologia lui Sitchin și scrieriile lui Bardon care apropo era un hermetist creștin, iar madame Dietrich la plagiat.

| SG1995 a răspuns:

Nu e vorba de susținerea site-ul, când Maxine s-a declarat satanistă soțul ei Cliff a fost demis din postura de președinte al partidului nazist, pentru că mulți dintre cei care făceau parte din partid era creștini (știu că e cam tâmpit, venerezi un evreu, dar îi urăști pe restul), în fine ideea că ăștia au ajuns someri, iar tanti Maxine trăiește pe spatele celor care donează site-ului.

| NGheorghe a răspuns:

Nu prin insulte ca nu suntem neciopliți, dar subiectul este de comedie, unu de aci se conectează... direct la satanica... ca ăia din Matrix la sistem. Cu toate astea nu se obține niciun fel de informații utile, rezultatul este ca unii se cred inteligenții ca alții pe motiv ca așa vor ei, dar a ajuns de panarama.
Daca ai chef urmărește discuția mea cu SS卐 de aici:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/15574772/
Interesant ca el si-a șters răspunsurile din lista de răspunsuri a contului sau, era de așteptat.

| 393Dan a răspuns (pentru NGheorghe):

Am tras si eu cu ochiul la linkul care l-ai distribuit si cinstit raspunsurile la postarea aia sunt cam cancerigene. Din ce-am mai vazut, e greu sa postezi ceva sincer legat de religie aici, fara ca lumea sa-si bata joc de tine.

| NGheorghe a răspuns (pentru 393Dan):

Da, este greu sa postezi ceva "sincer"... si alte informatii luate din versetele bibliei.(sau orice carte sfanta) fara ca lumea sa nu isi batat joc.
Dar... este foarte usor sa identifici minciunile puse intentionat in aceste carti, apoi sa le elimini, si laurma sa te apuci de postat. Ar vrea s isi bata joc, chiar incep dar o ia la fuga.
Nu incep cu pledoarii aici, poate mai citesti si astea si apoi te dai cu parerea:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/13841395/

| NGheorghe a răspuns:

Ooooh scuze, s-o modificat TPU, si in loc sa apăra un dialog cu mine, apare ca tu răspunzi la cel ce a pus întrebarea. Eu nu caut nimic cu tine, m-am lămurit deja ce si cum, am pomenit doar de răspunsurile tale comice si lipsite de cap si coada. ( si nu zic mai multe ca sa nu începi iar sa scrii înjurături pe aici). Just relax, eventual poți raspunde dacă consideri ca ai un răspuns concret, altfel n-are rost sa palavragim prin toate tropicele si prin toate paginile. (Nu știu unde in România esti tu pe planeta asta, dar la mine numai dimineața nu-i, laughing )

| NGheorghe a răspuns:

Auzi tu cel ce știe tot ce s-a scris despre satanica de când s-a inventat scrisul, nu vrei sa te răzgândești pana la urma( adică sa nu te eschivezi atâta) si sa ne răspunzi exact ce ți- a zis satanica când te-ai conectat cu el. Hai spune-ne! ca asta-i deja a 8 oară când te întreb. ( sa nu zici ca a pune întrebări este o activitate de filozofare ca poate o sa ma sparg de atâta râs)

| Scarbo a răspuns:

Ma uitam pe un site tot in genul bucurialuisatan, in care spunea ca pentru a spori invocarea unui demon trebuie sa te droghezi cu halucinogene laughing.

| drutzix a răspuns (pentru Scarbo):

Nu stiu de ce dar de cate ori vad site-ul ala citesc bucatarialuisatan si dupa imi amintesc ca e bucuria laughing

| SG1995 a răspuns (pentru drutzix):

Asociere mentală specifică adepțiilor sau foștiilor adepți. Ești fost adept? Dacă da, bun venit în breaslă. laughing

| Scarbo a răspuns:

Singurul lucru ce functioneaza in satanismul spiritual este meditatia kundalini, restul sunt o amestecatura. Arheologii abia pot sa-si dea seama de riturile si credintele sumerienilor de acum 7000 de ani, ca, cam pe atunci aparusera si Enki, Anu si Enlil. Cunosti povestea primei rase de oameni?

| SG1995 a răspuns (pentru Scarbo):

Hm crestiile alea sumeriene n-au legătură cu JoS, e o tâmpenie, culmea, în mod original scrisă de un evreu.

| Scarbo a răspuns:

Zi-mi la ce te referi in romana.

| SG1995 a răspuns (pentru Scarbo):

Mă refer la scrieriile evreului Zecharia Sitchin pe care neo-naziști ăștia frumușei le i-au de bune.

| Scarbo a răspuns (pentru SG1995):

De acord ca ceea ce scrie pe site despre zeul Enki sunt scrise de evrei, dar eu m-am referit la cu totul altceva.

| SG1995 a răspuns (pentru Scarbo):

Nu sunt scrise de evrei, sunt interpretate de un lingvist evreu care a trăit la sfârșitul secolului 19, individul susținea că de fapt zeii sumerieni sunt extratereștri și că trăiesc pe o planetă misterioasă din sistemul nostru solar.

| Scarbo a răspuns (pentru SG1995):

De acord cu tine!

| Teffan a răspuns:

Http://bucurialuisatan.com

De aici isi iau satanistii informatia.

E cam aceeasi chestie cu povestile voastre fantasmagorice crestinesti, numai ca, mult mai penibil.

| AC4S4 a răspuns (pentru Teffan):

Si informatiile de pe site au si ele o sursa? La asta as cam vrea sa ajung.
Adica fiecare religie are una sau mai multe carti cu vechime.
Crestinism: Biblie
Islam: Coran
Hinduism: Vede (+ altele)
Mi-e greu sa cred ca ei au un site si atat.

Si te rog fara insulte, e parerea fiecaruia.

| SG1995 a răspuns (pentru AC4S4):

Al Jilwa, Cartea Neagra a Diavolului, de fapt Yedizi nu se închinau direct diavolului. Mai departe, au preluat o serie de scrieri de la ocultiști care by the way nu aveau nicio legătură cu tâmpenia de site. Plus politica neo-nazistă a lui Andreea Hearringtone aka Makine Dietrich,

| Teffan a răspuns:

Da,da,da,stiu,stiu.

Sunteti doar o turma de handicapati, care discriminati oamenii dupa rasa.

Asta e cel mai grav lucru, nu ce credeti.

| Clockwork a răspuns:

Ateii nu apartin de religie