| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut niste argumente pro crestinism de genul: "daca dumnezeu nu exista, de ce a rezistat crestinismul 2000 de ani "? Folosind aceeasi logica, rezulta ca hinduismul este religia adevarata si corecta din moment ce in prezent, este cea mai veche religie inca practicata nu?

10 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu merita sa iei in serios fiecare argument adus de fiecare crestin. oameni religiosi educati, calmi si cat de cat coerenti sunt putini la numar pe TPU, e un magnet pentru oameni inchisi la minte si tot felul de alte specimene. laughing
sa nu intelegi ca ma leg doar de crestini. prostia e universala, se aplica foarte usor si la atei. confused numai bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si de ce nu-ti bagi hinduismul in fund?

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Tu, eu şi alţi oameni "normali" ştim cât de penibilă e religia în general şi cât de penibili sunt religioşii ce se bat cu pumnul în piept că vor fi salvaţi şi că religia lor e cea mai tare din parcare.
Părerea mea e că sunt de-ajuns milioanele de argumente raţionale ce umilesc logica religiilor, deja existente.
Nu mai e nevoie să creezi altele.

| Allrc24 a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Credinta nu va cadea niciodata ateule. mi se rupe de stiinta. fara Dumnezeu stiinta e 0

| Leutzbv a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Stii ce-mi place la tine? Ca tu persisti in ideea ta, aceea ca toti crestinii sunt penibili si ca tu si inca vreo cativa sunteti normali si aveti dreptate. Dar stii cum este cu rasul de la urma...In cazul unora va fi plansul sad

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru Leutzbv):

Ce-mi place că tu nu observi că am scris "creştinii ce se bat cu pumnul în piept" şi nu creştinii.
Dar e trist când ai 3 neuroni.

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru Allrc24):

Pe pariu că va cădea cu mult timp înainte să-ţi crească ţie păr alb la c**?

| Leutzbv a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Era de fapt " religiosii ce se...", dar se intelege aluzia. Si oricum, nu cred ca am facut o greseala atata timp cat oricum sunt bagati in aceeasi oala toti crestinii...

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru Leutzbv):

Eu vorbeam de ăia tari în gură, orgolioşi şi fanatici. Te numeri printre ei de te simţi cu musca pe căciulă?

| Leutzbv a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Nu ma simt, ci din contra...happy Dar nu mi se pare corect ca toti sa fie bagati in aceeasi oala.