| alexandru3000 a întrebat:

Are ceva daca am gasit un culion si l-am pastrat.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Inseamna sapte ani de ghinion. Ca sa scapi trebuie sa spargi trei oglinzi si sa fumezi tamaie.

| TrăieşteClipa a răspuns:

In timpul deplasarii se mai pierd din accesorii, mai ales daca necesitatea o impune.(un caine alergic la tamaie, un sot gelos, un martor al lui Iehova trezit din somn etc)

| VelaJohnny a răspuns:

Ce sa aiba? E doar o șapcă laughing nu stiu, du-l la o parohie undeva, poate ca in momentul asta un preot cauta in toata casa dupa el si e nelinistit ca a trecut cu el pe la mormantul lui Arsenie Boca thinking

| Staind a răspuns:

E pacat. 50 de lei, sa te ierte Domnu'

| 6684464 a răspuns:

Atunci de ce-l pastrezi?

| 熊Panda熊 a răspuns:

Nu prea are ce sa aiba. Cel pentru preoti obisnuiti nu e haina liturgica. La cel pentru calugari, cu acel voal nu stiu exact.
Dar ar fi bine sa-l dai unui preot sau ceva de genul...

| stenciu a răspuns:

Nu are nimic, doar sa nu il folosesti.Nu este vesmant, deci daca il folosesti nu este pacat, dar este uniforma, si poti fii dar in judecata pentru asta....este proprietatea Bisericii Ortodoxe(in special) deci poti sa il pastrezi dar sa nu il folosesti in public...