| Celdrept a întrebat:

Are ceva daca spăl azi sau e un păcat?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu e nicio problema, stiu asta de la cunoscut de-al meu preot
Se spalase pe cap intr-o zi de sarbatoare, eu mistocar i-am zis
"-parinte cum ai putut sa faci asa ceva?" el mi-a spus "-nu este pacat sa te speli..."
Intre babe este o vorba sa te speli sau sa bagi la spalat mai ales dupa ce se termina slujba, adica oarecum dupa ora 11:00
Nu te va pedepsi Dzeu pentru asta te asigur

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are, căci zilnic o să găsești motiv să fii leneș.

| gabicoo a răspuns:

Păcat este să fii murdar. Tu sau hainele tale. Situația este echivalentă cu vorba: "Spurcat este ce scoate omul din gură - nu ce bagă în ea". Vorbă care se referă la unele interdicții alimentare impuse în cadrul unei anumite religii.
Spală fără grijă și nu te lua după popi și babele spălate pe creier.

| ReddY25 a răspuns:

Nuu

| T0Teu a răspuns:

Cum sa fie păcat sa speli?

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Este pacat sa speli cand poti sa te odihnesti, sa bei un pahar sa vezi un film etc.
Chiar si in zi lucratoare este pacat.

| Marianinteleptul a răspuns:

Iti cade un testicul daca vei spala azi, mare grija

| ValentinaB a răspuns:

Spala linistit, nu e pacat.