| Jay1 a întrebat:

Ateii nu studiază biblia crestină, iudaică, islamică, hindusă doar fariseii?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ateii nu studiaza nici un fel de biblie sau religie, pentru simplu fapt ca NU-s interesati DELOC, de nici o religie!

| Jay1 explică (pentru Violleta2022):

Da corect.

| Jay1 explică (pentru Violleta2022):

AnaMaria50 Aşa e nu nici un fel de biblie.

10 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Dacă nu aș fi citit Noul Testament și cel puțin prima care al Vechiului testament, cu siguranță numai puneam la îndoială religia în care am crescut. Numai sunt religios, dar în continuare mă preocupă subiectul filosofie, religie.

| Jay1 explică (pentru SG1995):

Da tu esti panteist nu ateu deci care e difereţna?

| SG1995 a răspuns (pentru Jay1):

Un panteist consideră că Natura și Dumnezeu e o ființă indentică. Poți spune într-un anume fel că venerez Natura.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu nu studiez nimic pentru ca nu imi pasa.

| Jay1 explică:

Da tu esti panteist nu ateu, deci care e difereta?

| blood0593 a răspuns:

Maine, poimaine pornesti o cruciada pe TPU impotriva ateilorlaughing

| Jay1 explică (pentru blood0593):

Odihneşte-te in pace. cu mintea ta bolnavă vezi de vaccinare la timp. bine!