| SaveOurSouls a întrebat:

Ateismul evolutionist chiar este o emancipare sau nu este decat un trend cocalarasc? Si cocalarii cred ca prin tinuta si gesturile lor sunt cool asa cum si evolutionistii cred ca daca se imbraca cu hainute monkey-style arata superb, dar nu este asa, arata ridicol, hidos si degradant pentru fiinta umana.

Aceste costumase maimutaresti ar trebui purtate la circ, acolo este locul evolutionismului. Si cat timp esti la circ, razi, pentru ca este doar un specatacol, dar cand spectacolul se termina tu stii ca a fost doar o gluma si te astepti sa se sfarseasca showul, dar el nu se sfarseste niciodata, este un stil de viata si in afara spectacolului pentru evolutionisti.

Marea eliberare de Dumnezeu il orbeste atat de mult pe om incat ajunge sa se creada liber, emancipat, cult, licentiat daca este o maimuta ca asa a vazut la tv, reviste asa e acum "la moda" se poarta monkey style.

E trist si denigrant sa vezi caricaturizarea fiintei umane dar pana la urma toti avem pacatele noastre. Si tot ce trebuie sa faca este sa se schimbe. Atat. Doamne ajuta!

50 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

laughing
La tăţ n-i greu... laughing

| Buresbista123 a răspuns (pentru Exilee):

Ar fi bine sa incepi cu cel care a pus intrebarea, eu doar reactionez la o jignire fara sens, de la un om inuiat la minte...
Tu vezi ti de ale tale, ca si tu ai destule

| Exilee a răspuns (pentru RAY):

Raymusic. Stii prea bine la cine se refera. Lasa ateismul. Se refera si la cei care-i displaci tu. LA acei oameni incompetenti, fara pic de cultura, singurul scop al lor este betia si desfraul. SI da, am cunoscut astfel de persoane care-i batjocoresc si pe crestini si pe oricine carora le displac mentalitatile. NU sunt cine stie ce, nu fac parte decat din categoria celor slabi, care nu sunt in stare sa ia o decizie, dar care nu se lasa usor controlati. Nu inca. Ei cred ca scopul lor in viata - dar care nu au niciunul- este sa batjocoreasca, sa bea si sa se desfraneze, obliga pe cei inferiori lor- dar mai competenti decat ei cu mult mai mult- sa le respecte principiile.Niste prapaditi pentru mine. Am zis cumva ca au intrecut limita penibilului si a grandomaniei?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Exilee):

"...daca mai vad si prosti chiar ca o sa-mi pierd cumpatul..."

Atunci, sfatul meu: ocoleşte oglinzile!

| Exilee a răspuns (pentru NOname):

Trebuia sa rad?

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns (pentru Exilee):

Ca să-ţi dai seama că eşti prost, trebuie să-ţi meargă puţin mintea.

Dar ştii cine sunt cei mai enervanţi? Proştii ipocriţi şi aroganţi, care se cred buricul pământului.
(Asta ca să ştii cauza, când se mai face mişto de tine.)

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

rolling on the floor ce imi plac mie crestinii asa ca tine, injura, jgnesc, dau cu piatra, pumn, picior, din astea ce vin odata cu pierdutul cumpatului, apoi isi cer scuze, eventual se spovedesc si se simt puri. love struck Bravo!

| Exilee a răspuns (pentru NOname):

Nici macar nu-mi stii performantele, dar ma faci prost. BUn am itneles. Cand o sa mai cultivi niste cunostinte in materie de fizica cuantica sau matematica, atunci sa ma contactezi. AI ignor.

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ignorantul Exilon:

Prost e şi cel care, ştiind câteva formule, se crede mega-inteligent.

Degeaba te tot lauzi cu inteligenţa ta, dacă în viaţa de zi cu zi nu dai dovada de ea. Nu formulele şi toceala constituie inteligenţă. Profesorii tăi te-au indus în eroare, sorry.

Plus, poţi fi genial la matematică, dar idiot la aplicarea ei în practică, în viaţă...şi certat rău cu logica, bunul simţ, corectitudinea, sinceritatea (în primul rând cu tine), realizarea conexiunilor între informaţiile stocate, psihologia umană...

Degeaba la orele de mate 2+2 îţi dă 4, dacă în viaţă îţi tot iese ba 3, ba 5...
http://i.imgur.com/yimBkml.png

Încearcă să fii neidiot şi în viaţa reală!

| RAY a răspuns (pentru Exilee):

Te-ai trezit si tu, eu vb ca ateismul nu-i stiinta ce imi pasa mie cum sunteti voi romanii si cum va aratati incultura

| Exilee a răspuns (pentru NOname):

Asa e NoName. ITi reamintesc ca am ajuns la ONF de 2 ori, odata mentiune 5 si odata locul 3. De fapt, poate asa e. Poate ai dreptate.

| Exilee a răspuns (pentru NOname):

Am inteles, cu toate ca..., dar in fine.

NOname
| NOname a răspuns:

Http://youtu.be/nZ0PdrMzYV4
No comment...

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Exilee):

Cand am fost alaturi de Dumnezeu mi-a fost si mi-a mers tare greu! Abia dupa ce m-am detasat, a inceput sa-mi meraga bine si totul sa aiba un sens! Oare de ce?
Faptul ca sunteti credinciosi nu este o virtute! Cand veti intelege asta? Iar faptul ca exista oameni care au alte pareri decat ale voastre, nu inseamna ca acei oameni sunt defecti!
De cand inteligenta se masoara in credinta? De cand credinta inseamna inteligenta? De ce nu se accepta un om DIFERIT fata de propriile pareri si convingeri? De ce ateii sunt bagati in aceeasi oala? La fel si credinciosii....Nu am sa inteleg niciodata!
De ce nu suntem inainte de orice, OAMENI? Nici asta nu o inteleg...
De ce esti arogant?

| Exilee a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Mi-am revenit. Apropo, imi raspunzi te rog la ultima intrebare de la legislatie? big grin

| Exilee a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

De ce sunt arogant? De natarau ce sunt...

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Spuneai undeva că Dumnezeu te-a vindecat de boli psihice.
Eu una, nu aş fi atât de sigură.
Mai treci şi pe la psihiatru, în loc să te crezi vindecată şi să-ţi răspândeşti obsesiile şi delirurile pe aici.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Ai uitat sa scrii "Fight!" laughing