| bestialu96 a întrebat:

Atentatele din 11 septembrie 2001 (world trade center)
Un Real atentat terrorist al -qaeda
sau un atentat controlat de Guvernul USA pentru a avea un motiv de a ataca Afghanistanul?

16 răspunsuri:
| Rapplex a răspuns:

Intr-o lume condusa de corporatii, cu atat de multe obiecte naive(oameni "moderni"), nimic nu mai poate fi de incredere.

| Inferno a răspuns:

Inscenare pentru a instaura frica. Dupa ce au distrus turnurile gemene au putut introduce noi legi, sub pretextul protectiei noastre, printre care si ascultarea telefoanelor.
Ei ne controleaza vietile personale si spun ca o fac pentru a ne proteja de teroristi.
Ar putea sa supravegheze fiecare om in apartament, montand camere de filmat, si sa spuna ca fac asta pentru a ne proteja de teroristi. Bine ca nu s-a ajuns pana aici si nu cred ca o sa se ajunga.

| NuDauFunda a răspuns:

Inscenare 100%, intrebarea e daca conducerea SUA a luat decizia din proprie initiativa, sau sunt controlati de diverse societati secrete.

| trolololo a răspuns:

De obicei resping teoriile conspiraționiste, însă cred ca acele atentate au fost făcute de către guvernul SUA.

| kamykaze88 a răspuns:

Vrei raspunsuri? zeitgeist cauta si iti va raspunde la multe intrebari.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei7520152 a răspuns:

Mah cred ca sunt singurul care ia in serios varianta oficiala. eu ma intreb... daca WTC au fost demolate controlat cum se zice in loose change, atunci cum ramane cu avionele pline de pasageri? dar rudele pasagerilor morti? dar filmarile si cutiile negre care documenteaza tot ce s-a intamplat pe fiecare avion pas cu pas? doar asa ma intreb thinking sunt curios

Răspuns utilizator avertizat
| cosmin333 a răspuns:

Am vrut sa scriu asta pe blog da m-am gandit ca oamenii stiu deja asta... sad...

| Andrei7520152 a răspuns (pentru cosmin333):

Tu ce parere ai?

| cosmin333 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Cu siguranta acel atentat a fost pus la cale de CIA pentru ca americanii sa aiba un motiv solid pentru a invada Afganistanul

| Andrei7520152 a răspuns (pentru cosmin333):

Dar de ce? ce cauta acolo?

| Nationalist a răspuns:

Se zice ca al-qaeda ar fi o "filiala" a CIA-ului! se zice ca Bin-laden,nici n-ar fi existat! totul a fost o mascarada ordinara, de a instaura in statele sarace, NOUA ORDINE MONDIALA!