| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

Ati simtit vreodata ca puteti ajunge departe, foarte departe prin Dumnezeu?

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cu ajutorul lui Dumnezeu poti face lucruri care par imposibile, dar prin El devin posibile.Matei19:26

| C0nstantin a răspuns (pentru danay72):

Da-mi un exemplu concret din viata de zi cu zi nu citate din biblie si povesti de adormit copii laughing

| Thunderstruck a răspuns:

E si normal sa simti asta atunci cand tu, un om din 7 miliarde de pe o planeta din 10 altele doar in sistemul asta solar, care se afla intr-o galaxie care are alte mii de sisteme stelare, galaxia asta fiind doar una din miliardele de galaxii, il ai de partea ta pe zeul atotputernic, atotstiutor care a creat universul.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Odata am simtit ca l-am luat de picior, dar a scapat ca prin minune, pungasul.

| dracu14 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Pot ajunge undeva prin mine, cu ajutorul meu, nu cu al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este aproape intodeauna.ce inseamna pentru tine departe? dar foarte departe? eu sant foarte departe, de Dumnezeu, si vreau sa ajung langa el.dar am doar nadejde si speranta, ca lenes sant, si putin lucrator in sensul asta.

| Generalul a răspuns:

Nu, pentru ca dumnezeu nu exista. Exista in schimb vointa omului! Poti ajunge departe daca faci TU ceva in privinta asta, nu zei imaginati!

| C0nstantin a răspuns:

Daca vrei sa ajungi undeva/ceva pune osu si munceste. Daca te straduiesti si ai vointa vei reusi atata timp cat nu te dai batut, iar la sfarsit vei avea parte numai de satisfactii. Nu iti trebuie nici o divinitate pe care sa o slujesti. La urma urmei de ce te-ar ajuta o divinitate? ce ar avea ea de castigat?

| abcabcabc a răspuns:

Nu prea stiu sigur
Dar El m-a ajutat foarte mult, am trecut mereu peste greutati multumita Lui si prietenilor pe care m-i i-a daruit

| DjDkill a răspuns:

Sigur.

| Teodora1991 a răspuns:

Da.