| Reddfox a întrebat:

Azi ma plictiseam, si am cautat niste seriale. Am dat de "Lucifer". M-am uitat la cateva trailere si mi-am amintit ca el a fost un inger bun care a devenit o infatisare a lui Satan. Deci. De ce a fost izgonit si cum?
(BTW, filmul pare interesant laughing )

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

El era cel mai frumos si mai mare dintre toti ingeri, dar era nemultumit de starea sa. S-a mandrit si si-a dorit sa fie el Dumnezeu. Pentru aceasta a fost izgonit din rai.

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Știu, serialul e genial. Referitor la a doua parte citește asta:https://www.tpu.ro/......multumesc/

| xerxes1 a răspuns:

Filme.
Primii crestini erau mai analfabeti si din interpretarea gresita a unui pasaj din Biblie au inventat un personaj Lucifer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satan n-a fost niciodata o fiinta angelica pentru ca in primul rand El este o fiinta reala, ingerii sunt entitati.