| Dorugar a întrebat:

Biblia ne spune sa iubim oamenii si Kama Sutra ne invata cum sa o facem!
Ce parere aveti?

Se spune ca Biblia este scriptura care ne spune sa ne iubim. Oare aceasta nu ar trebui completata cu o carte care ne invata si cum sa o facem, ca de exemplu Kama Sutra?

Nu credeti ca si Kama Sutra ar trebui sa fie adaugata Bibliei, tot asa cum a fost adaugata la comanda Apocalipsa la ordinul criminalului in serie Constantin cel Mare?

Răspuns Câştigător
| ShizAnime a răspuns:

Bine punctat. Imi place cum gandesti.

20 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Daca exista kamasutra, ce rost ar avea sa mai vina si altii cu completari? Oricum, asiaticii le dau clasa europenilor.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Te intreb absolut sincer ai vazut vreun film deocheat chinezesc sau japonez? Oamenii aia au un comportament extrem de bizar in filmele pentru adulti ceea ce mie imi spune ca nu prea au nici un drept sa ma invete ei bazaconii gen kama sutra, tantra etc.

| Dorugar explică (pentru AlexanderAdrian):

Dar faptul ca Biserica Crestina a ars de vii milioane de oameni, de ex, 3 milioane de femei frumoase sub pretextul ca sunt vrajitoare, nu ti se pare bizar?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Dorugar):

Mi se pare atroce, oribil, si-as mai spune cateva cuvinte foarte urate. Problema e ca atunci cand o spun imi sar cate unii in cap ca de ce ma agat de trecut sau asa ceva.

| ShizAnime a răspuns:

Da, Biblia ne spune sa ne iubim intre noi. Dar, nu cred ca la dragoste fizica se refera. Kama Sutra e doar sex. Asta.i parerea mea. Nu cred ca s.ar completa. Desi, daca ne luam dupa biserica "moderna", s.ar completa perfect. Si aici am vrut sa fac aluzie la coruptia din biserici. Pace. big grin

| Dorugar explică (pentru ShizAnime):

Pai daca in religia crestina este propovaduita dragostea intre oameni, atunci de ce biserica nu binecuvanteaza relatiile de profunda iubire intre doi oameni de acelasi sex? Nu cumva aceasta disriminare tot la relatii sexuale se refera?
Evident ca bisericile crestine sunt corupte din moment ce in ele este slavit ca Dumnezeu cel care singur se recunoaste a fi Lucifer,(vezi Apocalipsa 22:16) ceea ce confirma profetia Biblica facuta in 2 Tesaloniceni 2:4!

| ShizAnime a răspuns (pentru Dorugar):

Da, este vorba de o discriminare. Desi, atunci cand am intrebat un preot despre acest lucru, m.i s.a parut putin deranjat si mi-a spus clar si raspicat, ca daca Adam ar fi avut nevoie de un alt barbat, Dumnezeu i.ar fi dat un alt barbat. Sau invers pentru Eva. Este adevarat ca bisericile nu il slujesc pe adevartul Dumnezeu [putem lua ca exemplu faptul ca pentru o cununie sau un botez, trebuie sa platesti, banul fiind lucru "necurat" ]. Si parerea mea, este ca indiferent de sex, nu conteaza pe cine iubesti. In ideea ca, este doar trupesc. Biserica nu va putea niciodata sa pedepseasca sau sa mustreze persoanele de aceelasi sex care formeaza un cuplu deoarece, din punct de vedere sufletesc, este vorba de iubire,[ ceea ce nu ar putea sa interzica biserica] si din punct de vedere trupesc, este doar o actiune, cu nimic mai diferita decat o simpla atingere. Parerea mea xD. Pace.

| Dorugar explică (pentru ShizAnime):

Parerea ta este rationala si bine fundamentata. Problema este ca Biserica religiei iubirii nu binecuvanteaza iubirea din´trebuie doi barbati, nici daca acestia ar fi impotenti, si din acest fapt reiese clar ca Religia Iubirii nu are legatura cu iubirea platonica ci cu cea sexuala. asa ca daca tot e vorba de iubire sexuala/trupeasca atunci din ce cauza nu se ataseaza la Biblie cartea numita Kama Sutra, pentru ca si ea tot la dragostea sexuala se refera?

| ShizAnime a răspuns (pentru Dorugar):

Ma gandesc ca s.ar ofensa prea mult opinia publica, intrucat multi copii primesc exemple la scoala din Biblie. Si ei studiaza Biblia, inca din 1-4, cand se considera ca nu ar avea voie sa stie aceste lucturi, cel putin, nu atat de detaliate. Desi, daca am trece peste aspectul varstei, predarea in scoli de educatie sexuala si chiar studierea impreuna cu Biblia, nu ar fi o idee foarte rea. Cred ca se poate lua in considerare si faptul ca, calugarii de la manastire nu au voie sa se atinga de femei [si, daca biserica nu accepta relatiile intre barbati, banuiesc ca nici intre ei nu se ating xD ], si atat timp cat calugarii studiaza Biblia si traiesc respectand poruncile lui Dumnezeu, introducerea oficial a cartii Kama Sutra, i.ar putea ispitii si poate chiar deruta. Pace.

| Dorugar explică (pentru ShizAnime):

Asa este, Biblia la fel ca si KamaSutra nu sunt recomandate pentru copii!
Iar faptul ca in scolile din Ro se invata religie inca din clasele mici este inca o dovada in plus ca Statul roman NU are nevoie de oameni inteligenti cu personalitate proeminenta si Constiinta, ci de SCLAVI umili si de niste prosti fara personalitate. Asa ca viitorul Romaniei va fi SCLAVAGISMUl modern iar romanii vor fi sclavii strainilor in fost lor tara!

| Dorugar explică (pentru ShizAnime):

Calugarii nici pe departe nu traiesc sa respecte Legea lui Dumnezeu ci traiesc pentru a implini Legile Dumnezeului veacului acesta (asa cum mai este denumit Diavolul) ca doar nu pe degeaba Isus ii spurca pe preoti pe unde ii apuca acuzandu-i ca sunt slugile Mamonei (adica a Mamei Dracului)

| ShizAnime a răspuns (pentru Dorugar):

Asta nu stiam. Dar imi vine greu sa cred ca Iisus ii spurca pe preoti.

| Dorugar explică (pentru ShizAnime):

Isus ii besteleste pe preoti in repetate randuri pentru ca el era adeptul unei religii fara biserica si daca lumea dorea sa se adune se adunau de fiecare data pe la casa altei gazde. Uite in Biblie la Matei 6:24 ai dovezi cum Isus ii acuza pe preoti ca sunt slugile Mamonei, iar in Matei 6: 28 poti vedea ca Isus ii cearta pe preoti pentru ca prin invaturi mincinoase ii indeprteaza pe oameni de sansa de a fi mantuiti si de a a junge in Rai. Mai sunt si alte exemple biblice care spun acelasi lucru!

| ShizAnime a răspuns (pentru Dorugar):

Mersi.

| Dorugar explică (pentru ShizAnime):

Isus era adeptul unei religii fara preoti, dar religia crestina nu are nicio legatura cu Isus ci este o facatura facuta de preotii numiti "parintii bisericii"!

| ShizAnime a răspuns (pentru Dorugar):

Adevarat.

| ShizAnime a răspuns (pentru Dorugar):

Bine punctat. Imi place cum gandesti.

| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Pentru inceput nu is un om foarte credincios!
Dar nu compara biblia cu kama sutra!
Prietene tu ai citit prima biblie sa vezi ce dura este?
Mai bine nu intreba asa ceva.

| Dorugar explică (pentru ionutzz223):

Nu exista prima Biblie si nici a doua, ceeas ce numesti tu "prima biblie" are un nume care si astazi se foloseste in religia in care a aparut.
2 Eu nu am facut nicio comparatie ci am intrebat daca se pot completa din cauza ca Biblia ne spune sa ne iubim intre noi, dar nu ne arata cum sa o facem, in timp ce Kama Sutra exact cu aceste lectii se ocupa!

| ionutzz223 a răspuns (pentru Dorugar):

In fine sincere scuze ca m-am bagat in acest subiect mai ales ca nu prea am tangente cu biserica.

| Dorugar explică (pentru ionutzz223):

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze, era dreptul tau de a-ti spune parerea.