| ExprimareLibera a întrebat:

,,Blestemat să fie tot cel ce face lucrurile Domnului cu nebăgare de seamă şi blestemat fie tot cel ce opreşte sabia lui de la sânge!"
Ieremia 48:10
Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Mariο a răspuns:

Crestinii adevarati asculta sfintele invataminte si nu se tem sa pedepseasca ateii cei rai.
Blestemati fie ateii.

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Era vorba despre Moab care avea sa fie distrus de Israel, pentru tot raul pe care-făcuse acesta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam multe blesteme...
Nu cred ca e chiar adevarat. Pana la urma, cine blesteama? Si nu e ca si cand as contrazice asta. Dar nu cred ca se pune vorba de blestemat cand vine vorba de Dumnezeu.

| ExprimareLibera explică (pentru DoarBogdan):

Așa este, nu se pune vorba de blestemat. Se pune vorba de blestemat si ucidere în masă. Contești cuvintele lui Dumnezeu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Neh. Adica...nu m-am informat asa de mult in ceea ce priveste religia. Adica, stiu, in sensul ca, cred, si chiar mult spun eu, dar am propria parere despre asta. Sper sa nu fie gresita. Pana la urma ma tem. Dar asta nu schimba anumite decizii pe care le fac.

| ExprimareLibera explică (pentru DoarBogdan):

Cum adică te temi? Ai frica de Dumnezeu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Da, doar ca o frica mai diferita. Nu e chiar frica.

| ExprimareLibera explică (pentru DoarBogdan):

Deci nu e "respect bazat pe teama"?

| DoarBogdan a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Mai bine zis... respect. De ce mi-ar fi frica? Am incredere in Dumnezeu ca ma ajuta nu ca imi face rau. Parerea mea. happy

| ExprimareLibera explică (pentru DoarBogdan):

Slujiţi Domnului cu frică şi vă bucuraţi de El cu cutremur.
Luaţi învăţătură, ca nu cumva să Se mânie Domnul şi să pieriţi din calea cea dreaptă, când se va aprinde degrab mânia Lui! Fericiţi toţi cei ce nădăjduiesc în El.
Psalmul 2:11, 12

| DoarBogdan a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Stiu astea. Dar pana la urma... si eu mai fac greseli, nu? happy

| 6684464 a răspuns:

Nu ma intereseaza. De ce m-ar interesa? Pe tine de ce te-a interesatlaughing?

| Mariο a răspuns:

Pentru cei ce nu crede ca se apropie sfarsitul lumii si venirea lui ISUS, iata semne ale sfarsitului:
Ateismul a inceput sa fie tolerat.
Sunt mai multi atei decat erau inainte.
Homosexualitatea a inceput sa fie tolerata.
Celelalte religii au inceput sa fie tolerate.
Nebunii au inceput sa sa rezvrateasca impotriva BISERICII si sa fie tolerati.
Pacatosii au inceput sa aiba drepturi egale cu crestinii.
Cei ce lucreaza duminica nu mai sunt pedepsiti cu moartea.
Femeile au inceput sa fie considerate egalele BARBATULUI.