| anonim_4396 a întrebat:

Bun am vazut exetrem de multe intrebari pe seama satanismului.
Deci m-am decis sa clarific aceastal:
Satanisti moderni sunt ateii (au lipsa credintei in zei),dar urmeaza o doctrina filozofico-religioasa, e asemanatoare unui budhist care urmeaza filozofia budhista dar nu si religie. Ateu, poti sa crezi in orice ca tot ateu ramai daca nu crezi in zei. Ce e asa greu de inteles?
pentru mai multe detalii cautati:www.bisericasatanista.org
Satanism Traditional este descendent Bogolismului si are provenienta din evul mediu. Credintele sale le gasiti pe:www.flacaraneagra.ro/
Satanismul Spiritual este o doctrina mai politesta dar il vad pe Satan ca zeul suprem.
satanismul.blogspot.com/
Si in cele din urma satanismul rebel, sunt acei copii emo care vor sa iasa in evidenta. Desigur sunt mai multe curente dar nu exista in Ro. Intrebari?

34 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Ești mai prost ca noaptea.

| anonim_4396 explică (pentru trolololo):

Mersi dom destept

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ateismul este lipsa teismului,a tot ce tine de teism voi aveti porunci,dogma,doctrina, biblie, va inchinati la satana nu-mi pasa daca metaforic sunteti satanisti nu ateii
voi incerca sa va explic pshiologic satanismul, mare parte din voi sunteti copii cu varste fragede care nu v-ati integrat social in viata si ca sa fiti mai diferiti ca alti va proclamati satanisti sau asa zis ateii, nu sunteti ateii asa sa o sti

| RAY a răspuns:

Ce bagi tu budismul in satanismul tau satanistule? habar nu ai ce este budismul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De unde tragi concluzia ca sunt satanist? Si am habar ce e budhism, e adevarat ca nu stiu in mare parte cam foarte multe dar, stiu ca e o doctrina filozofica-religioasa, iar mai apoi de unde atata inversusare?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma omule nu baga satanismul cu ateismul,nu-mi convine sa fiu numit satanist pentru ca nu sunt,pentru ca niste copii spun asta,cu ce drept insultati voi toti ateii, satanismul este o jignire pentru mine, budsmul e o filozofie nu o religie, buddha a fost ateu nu satanist, ramai tu cu satanismul tau

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu nu-s satanist decate ori sa iti repet, dar am incercat sa explic unor batuti in cap ca tine ca : satanismul modern e o filozofie

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca nu team jignit, se vede clar varsta ta imatura si faptul ca nu ai habar de viata, tu stii doar de satanism si atat

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateismul nu-i o filozofie, satanismul chiar tu spui ca e o filozofie deci nu-i ateism

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Si nu exista filozofi ateii?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

La varsta de vreo 20 si ceva de ani nici tu nu le prea ai, si nu stiu doar satanism si doar atat, dar voiam sa iti arat ca, cam invarti olele

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus eu ca nu exista filozofi ateii?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce oale omule ce sti de viata ca ai donat sange in ultimi 20 de ani prin cimitire

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu,dar ai zis ca ateii n-au nevoie de filosofi

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu, se pare ca chiar nu ma cunosti 1, si 2 am exemplificat doar nu inseamna ca si cred doar ti-am prezentat un subiect ca teorie, daca tu imi dai referinte despre budhism esti budhist?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu au nevoie de filozofi dar sunt filozofi e o diferenta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ok, si care e diferenta ca nu fac parte din turma dar conduc una? Wow, ce mare diferenta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu intrebarea asta vrei sa spui ca ateii sunt satanisti asta vrei sa spui o mare minciuna, cand o sa scrie in definitia ateismului asta sa ma anunti de ce naiba nu sunteti agnostici, deisti de ce ateii?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Culmea,care e definitia ateismul? Necredinta in zei nu? Asa ca sa iti explic ca la gradinita. Acest tip de oamenii nu cred in zei, dar LaVey a dat numele filozofie sale satanism.
Nu zic ca sunt satanisti deoarece sunt cateva disticte pe care le ignori, satanisti pot fi atei dar nu si viceversa

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cauza voastra ne numesc crestini satanisti tu isi dai seama de asta?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

"voastra", eu nu intru in categoria satanisti, iar apai e vina crestinilor ca sunt atata de ignoranti sau tu asta nu ai observat

| Alphawolf a răspuns:

Si ce-ai clarificat, ce ti-au indicat altii? Cand o sa gandesti tu, de ce trebuie sa stabileasca altii adevaruri pentru tine? Satanisti sunt doar niste religiosi, dar si aia parati. Toti "desteptii" isi fac religii, stabilesc principii si pun etichete.
Satanistii, indiferent de categoria lor, nu sunt altceva decat niste bolovani, un fel de reptilieni care au nevoie sa faca parte dintr-o turma, niste oi rebele care au nevoie de un pastor care sa gandeasca si sa le scoata din monotonie.

| BlackSulphur a răspuns:

In sfarsit cineva care are habar pe ce lume traieste...
Si despre copiii emo... Este oleaca pleonasm, nu gasesti oameni in toata firea care sa fie emo.

| Ankhulnb a răspuns (pentru BlackSulphur):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

Răspuns utilizator avertizat