| RAY a întrebat:

De ce spun satanisti moderni ca satanismul este egal ateism, vi se pare frumos sa spui asa ceva?

unde apare in definitia ateismului ceva de satanism?

http://ro.wikipedia.org/wiki/Ateism

http://www.bisericasatanista.org/satanismul-modern.html

10 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Aia-s numai tembeli.
Satanistii sunt un fel de budisti. Se iau dupa un invatator(in cazul asta cel care a scris "biblia satanista")
Ateii au cea mai mare libertate de miscare putand fi orice fiindca nu au acele piedici. Poti fi si Neo-Nazist ca nimanui nu-i pasa...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Neo nazismul ma duce cu gandul la religia lui Maxine Diatrich

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Si aceea este?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Satanism spiritual, sotul ei era neo-nazist, numele ei adevarat este de fapt Andreea Hearigton.

| ErrorFound a răspuns (pentru ErrorFound):

Satanistii spirituali, ca sa se faca o diferenta de ce va baga in cap Mass Media.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu apare, insa apare ateismul in definitia satanismul, dar viceversa nu poate fi ray ai inteles?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi pasa ce apare in definitia satanismului modern mam cam saturat de acest subiect, in concuzie ateismul e ateism, satanismul e satanism

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cam asa ceva, deci sunt disticte, ray deci satanismul e doar filozofie pentru ei, in rest nu cred in zei desi practica ocultismul asta ii deosebeste de ateii

| BlackSulphur a răspuns:

Cum [ateu= religios- religie], la fel si [satanist modern= ateu+ 11 legi]... Cam asta-i tot, pe scurt.

Răspuns utilizator avertizat