| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand cineva ma supara foarte tare, intr-un timp destul de scurt respectiva persoana pateste ceva rau, inainte gandeam ca e doar o simpla coincidenta dar acum cred ca Dumnezeu ma inzestrat cu anumite puteri.voi ce credeti?:*

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vezi cum îți utilizezi aceste „ puteri ", ca să nu o „ dai în bară"!

| Thunderstruck a răspuns:

Ce logica ai, ma omori.

| RAY a răspuns:

Esti vreun nou profet de a lui, ce puteri ai, sari de pe scaun si nu patesti nimic?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Iti place sa te razbuni si sa razi de raul altora.

| M25M a răspuns:

La cum este prezentat Dumnezeu in VT, sa stii ca este posibil! Este pro razbunare.

| Zenit313 a răspuns:

Stai linistit, nu esti important si nici pe departe special laughing

Pe pamant, intr-o secunda mor 3 oameni si se nasc 2 (in medie).

Cum ziceam, este doar o probabilitate, se poate intampla oricand si oricui, nu esti important si nici special laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca Dumnezeu nu te-a inzestrat sa faci rau celor ce-ti gresesc si tot el a spus sa-ti iubesti dusmanii, si sa-i ierti, mai mult, sa intorci si obrazul celalalt.deci? daca ai puteri, vezi de la cine sant. Dumnezeu este izvorul tuturor bunatatilor.raul nu vine de la izvorul ala.ai mare grija cine stapaneste in inima ta.

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Nucrede ca Dumnezeu tea inzestrat sa faci rau poate doar cel din partea opusa