| PrazPrăzescu a întrebat:

Credeti ca e o coincidenta faptul ca Dumnezeu ne-a dat ebola chiar cand se legalizeaza casatoriile gay prin lume? Eu nu prea cred.

Răspuns Câştigător
| Metalheadforever666 a răspuns:

Mai multa ebola=mai mult Dumnezeu. laughing

29 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu ma...e doar o alta etapa dintr-un sir de incercari a credintei : prima a fost sa ii lase sa traiasca in mizerie pe aia de prin partile alea...

| mgtow a răspuns:

Asta e pentru ca Nostradamus stia ce a prezis si uite ca nu minte deloc.

| Dandanache a răspuns (pentru mgtow):

Dar tu stii ce a prezis Nostradamus?

| OOOLEOOO a răspuns:

Dumnezeul descris de oameni crestini este rasist, sexist, homofobist si speciesist. Este ca o coarda dezacordata, ce falseaza atunci cand vrea sa se alinieze cu tonalitatea instrumentului uman.

NOname
| NOname a răspuns:

: )) Epic.

Răspuns utilizator avertizat
| Zenicide a răspuns:

Vrei sa zici ca Dumnezeu, cel atotstiitor si atotputernic s-a suparat atat de tare pentru ca doi barbati se tin de mana incat a decis ca ucida alti oameni la intamplare prin boli. Acum, de ce ar face una ca asta?

| Zenicide a răspuns:

Salut cititorule. Vrei EBOLA GRATIS? Asculta http://www.youtube.com/watch?v=-XNFokmDKrE

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu ne da boli si nu incearca pe nimeni. Iacov1:13

| Narcis2007 a răspuns:

Plot twist:nu exista dumnezeu

| mODIN a răspuns:

Atunci de ce si heterosexualii se imbolnavesc de ebola? Ei cu ce au gresit?

| Alcyon a răspuns:

Dumnezeu ne-a dat Ebola, ca sa ne pedepeseasca? lol Inseamna ca cercetatorii care-au mesterit in laboratoarele lor o noua forma de gripa aviara, sunt si ei, un fel de zei.

| Alphawolf a răspuns:

Si daca anulezi premisa "Dumnezeu", ce-ti ramane?
Nu-i destul sa crezi, mai mult, e contraindicat... iesi de pe sosea, te-afunzi in aratura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi mai morcoveata, dzeu are ce are cu tine laughing.

| PhaseMorphXR a răspuns:

Genial! Nu m-am gandit la asta.

| ArthurKn a răspuns:

Troll

| Robertamirela23 a răspuns:

Pentru unii e coincidenta dar pentru adevaratii crestini-ortodoxi nu va fi coincidenta. Dumnezeu ne da rasplata pentru pacatele noastre ca sa ne dam seama ca am gresit si sa ne indreptam spre el, sa ne pocaim nu in sensul de sa ne schimbam religia cu alta.

| alinutza0408 a răspuns:

Cred ca ebola este boala despre care se spune ca va ucide o parte din populatia globului

| HelloWorld00 a răspuns:

Treba cu gay-ii e ciudata. Eu nu cred ca Dumnezeu a spus ca nu e bine sa fii gay, cred ca oamenii au inventat asta pentru ca nu puteau intelege ce simt acei oameni. Nu sunt lesbiana dar consider ca trebuie sa ne vedem de credinta noastra inainte sa judecam pe a altuia...

| adrianionut49 a răspuns:

Nu e din cauza asta. Gandeste-te putin in biblie spune ca vor fi boli si epidemi dintr-un loc in altul in lume in zilele din urma. Aceste cuvinte se implinesc lumea de azi. Nu e singurul semn mai sunt si altele cum ar fi natiune contra natiune (razboi), Cutremure de pamant din ce in ce mai puternice si mai sunt si altele. Nu are nici o treaba boala ebola cu gay. Cei care sunt cosatoriti de acelasi sex sunt nebuni, nu au creier, sunt dusi. Pentru ce a fost creata femeia sau barbatul, sa convietuiasca si sa devina o familie. Nu sunt oameni cu cap cei care sunt gay.

| NOname a răspuns (pentru adrianionut49):

...zise unul cu cap. rolling on the floor

| Dandanache a răspuns (pentru adrianionut49):

Asa e. De 2000 de ani traim zilele din urma. Cu ajutorul Domnului, le-om mai trai 2000 de ani.

| Alexandra961966 a răspuns:

Mare e gradina domnului...si multi prosti sar gardul.
Daca tot vrei sa pari mare credincios aici(desi imi dau seama ca nu esti, esti probabil doar inca un homofob, care isi exprima fustrarile pe internet)nu spune biblia "iubesteti APROAPELE"? nu precizeaza cum trebuie sa fie aproapele tau.
Am prieteni cu alte orientari fata de ale mele si oamenii aia mi-au fost prieteni mai buni decat au fost alti intr-o viata
Te rog consuma niste suc cu acid(sulfuric, de preferinta) si discutam dupa
P.s. Legalizare acelor casatorii ar trebuie sa se practice pe tot mapamondul.Atata lucru merita si ei, zic eu. Daca toti vreti egalitate, sa fie egalitate, dar sa fie pentru TOATA LUMEAhappy

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra961966 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Din moment ce nu am habar cine esti...tu ce crezi? happy

| Alexandra961966 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

P.s. I'll find you a boyfriend if you need onewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra961966 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Vorbeam serios laughing