| Florian80 a întrebat:

Buna.
Ce credeti daca eu as opta pentru a nu face slujbe de pomenire a unui mort incepand cu cea de 6 luni si continuand cu celelalte? Ms anticipat!

8 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Din punctul meu de vedere pomenile au fost inventate de preotii ortodocsi.
Catolicii sunt si ei tot crestini si nu au cultul mortilor ca la noi.

| Florian80 explică (pentru KovacsB):

Asa e.inventie popeasca sa primeasca mai multi bani de la.prosti creduli

| Xox0 a răspuns:

De ce nu le-ai face?

| Florian80 explică (pentru Xox0):

Pers nu merita.mi q fqcut viata un calvar

| Xox0 a răspuns (pentru Florian80):

Atunci nu o fa. De ajuns si atat, asta daca nu locuiesti intr-o zona rurala si nu iti pasa de lume

| Florian80 explică (pentru Xox0):

Stau in oras deci...nu conteaxa ce zice lumea

| MarianAlexh a răspuns:

Trebuie soroacele facute

| Florian80 explică (pentru MarianAlexh):

Eh si daca nu le.fac ce?