| sweet97 a întrebat:

Mi-am cumparat recent o pereche de cercei in forma de cruce! Este pacat sa ii port pentru ca au semnul Crucii? Chiar nu stiu daca ii bine sau nu. Ajutor!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ii porti purta fara nicio problema, nu cred ca e pacat asa cum nu e pacat sa porti o cruciulita la lantisor

| FadetoBlack a răspuns:

Da, e foarte rău dacă îi porţi. Du-te returnează-i, şi spune-le că e mare păcat că vând asemenea ciudăţenii.

| Maxim96 a răspuns:

Nu,nu este pacat, la gat tot purtam cruce.

| Ryuunosuke a răspuns:

Nu nu este pacat

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Nu se intampla nimic nu este pacat,sunt doar un accesoriu, stai linistita inseamna ca majoritatea adolescentilor ar pacatui anul acesta la cat de mult se poarta crucile atat ca si accesorii gen cercei bratari precum si pe tricouri, haine, pantaloni, asa ca stai calma nu este considerat pacat sa ai cercelusi in forma de cruce... oh go on

| Ivanovicius a răspuns:

Nu este nici un pacat. Dimpotriva, arata ca esti o fata religioasa si este un fapt respectabil!

| CrazyStuff a răspuns:

Nu vad niciun motiv pentru care ar fi pacat.