| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am si eu o intrebare, mi-am cumparat recent niste cercei pene, unii sunt maro iar ceilalati sunt animal print roz cu alb. Totusi nu prea stiu cu ce sa ii portlaughing Cateva pareri?big grin

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce unii oameni nu pricep ca gusturile nu se discuta si ca timpul chiar e valoros si ca exista lucruri mult mai bune de facut decat sa raspunda aiurea si pe langa subiect.
Trecand peste lucrul acesta si peste faptul ca nici mie nu imi plac cerceii animal print roz o sa incerc sa iti dau un raspuns cat mai ok. In primul rand daca ai un element animal print nu mai pui in tinuta nimic cu acelasi imprimeu (preferabil nici alt imprimeu). Incearca sa contruiesti o tinuta care sa mearga din pct de vedere cromatic cu cerceii, de ex eu sunt de parere ca maroul nu merge cu negru, iar in ceea ce ii priveste pe ceilalati incearca sa se regaseasca in tinuta ta rozul sau albul de la cercei. Tipul acesta de bijuterii merge bine cu un outfit de inspiratie boho (fuste si rochii maxi, sandale joase de piele, par impletit, haine si accesorii din piele intoarsa) sau cu ceva mai sofistica (o little black dress, pantofi cu toc) nicidecum sa nu ii asortezi cu o tinuta lejela de ex tenisi si hanorac. De asemenea sa nu fie incarcata tinuta, mai ales in partea de sus sa nu iei o suta de culori, imprimeuri sau haine de ex si maieu si camasa si vesta.
Un exemplu de tinuta care ar fi ok, un top/maieu simplu hai sa zicem alb, o fustita inflorata sau uni mai larguta, scurta sau midi si balerini/sandale/cizme de vara + cerceii.

| Dumnezău a răspuns:

>animal print roz cu alb

Ai zis destul, baga-i langa ceva tot la fel de jenant, de prost-gust si scabros, ca probabil se va potrivi si cu personalitatea ta complet zapacita si aiurita.

| akaleesh20 a răspuns:

Poti sa le porti la rochitze de club, sau gecute de piele, blugi si un tricou uni. oricum sa nu fii prea incarcata in partea vestimentara. sau poti sa porti decat unul singur. si sa iti prinzi parul intr-o parte si cercelul sa il pui in partea cealalta. da dovada de incredere si va veni bine oricumwinking funda?