| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,pe viitor as vrea sa îmi fac operație estetica la nas, este un pacat din punct de vedere religios? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Meme10Memu a răspuns:

Nu e pacat. Insa sa nu-ti faci sperante prea mari pentru ca in viitor Dumnezeu insusi se va ocupa de acest aspect. Dupa Armaghedon, cand tot pamantul va fi transformat intr-un paradis, toti oamenii vor fi vindecati de defectele la infatisare si aspectul fizic. Atunci oamenii nu vor mai imbatrani si nu vor mai muri.

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pacat nu e, dar operatia poate esua si abia pe urma arati ca Dracu'.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, dar dacă nu este neapărat necesar, este păcat să pui cuțitul pe tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu este păcat. Important este cum ești tu ca om happy. Dumnezeu ține la tine și dacă îți faci operație și dacă nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietena, te incurajez sa accesezi link-ul de mai jos, te va lamuri cu privire la acest aspect, nu este neaparat pacat.

https://www.gotquestions.org/Romana/chirurgia-estetica.html

Dar te intreb, care sunt motivele pentru care faci acest lucru? Care este tinta ta, ce urmaresti prin aceasta schimbare? Laude umane din comunitatea in care activezi? Daca acesta este aspectul trebuie sa stii ca, un baiat care isi doreste cu adevarat ceva serios si pe termen lung, nu se va opri la fizicul tau, ci va merge spre caracterul si sufletul tau, daca nu face asta, inseamna ca te vede doar fizic si acel baiat nu te merita.
Din poza ta de profil nu vad nici un defect, esti o tanara foarte frumoasa care nu necesita ''corectii''.
Daca motivul pentru care faci acest lucru nu este acesta si este altul, Domnul sa iti dea intelepciune. Acceseaza te rog, daca doresti, link-ul de mai sus.
Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Pentru ca Dumnezeu spune sa nu iubim lucrurile de natura pamanteasca din aceasta lume, ci trebuie sa facem in asa fel incat sa ne hranim sufletul cu invataturile Lui.

| badpanda a răspuns:

Daca nu se infecteaza si nu iese naspa inseamna ca nu este pacat.

| Whateverrr a răspuns:

Asta face parte din lucrurile care nu sunt pomenite efectiv in Biblie, insa la care as zice ca conteaza motivatia din spatele lui ca sa ti dai seama daca e un pacat sau nu, ca si in cazul machiajului. Mai conteaza si constiinta. In Biblie scrie ca orice nu vine din incredintare, e pacat. Adica daca ai dubii cu privire la un lucru, mai bine nu il faci. Dar ramane decizia ta, bineinteles

| FlorentinaM20 a răspuns:

Păcat este sa crezi ca este păcat sa faci ceva ce te face fericit.