| MareSIGroasa30cm a întrebat:

Buna TPU e pacat daca iubita imi face sex oral?

22 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Crestinii sustin ca prin Biblie Dumnezeu ne-a destainuit tot ce este necesar pentru mantuire, iar in Biblie nu este scris nimic despre sex oral.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Se numeste gomorie, daca nu sunteti cununati se numeste desfranare. funda

| Exilee a răspuns:

E in regula. El ti-a spus adevarul ( care din pacate te cam supara) SI mai vrei sa auzi un adevar? Dupa modul cum scrii, imi dau seama ca nu ai fost, nu esti si nu vei fi in stare sa iubesti o fata, eventual te vei limita sa seduci o fiinta pura -femeia- prin misoginismul tau si sa o supui la perversiuni sexuale. Reflecteaza. Ceea ce faci tu, se mai cheama iubire? Demnitate? Asta inseamna pentru tine o femeie? Un "obiect" ( pfff ce termen am putut gasi si eu) care sa-ti indeplineasca cerintele sexuale?

Si da, se cheama "sodomie" fiind condamnata atat in Vt, cat si in NT. Dar oricum, tu decizi sad NU am inteles niciodata de ce ii atacati pe alti care-si sustin parerile cu vorbe injurioase sau limbajul obscen. Puteai sa-i ataci argumentul. SI de ce-l jignesti?

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Presupun ca iubita este sotia ta, nu? Ca doar relatiile sexuale trebuie sa aiba loc si, rost intre soti, nu? Ea va fi mama copiilor tai? Pe mama ta ai informat-o de aceasta gandire si placere? Unde este Dumnezeu pentru tine? Nu exista? Nici nu are loc in viata ta? Nu stiu cum puteti sa intrati la aceasta categorie. Aici TPU nu cenzureaza intrebarile oamenilor fara caracter? Totusi era mai sanatos sa ai o colaborare cu parintii tai care presupun ca te-au educat ca asa ar trebui sa fie in viata de familie, sau cere parerea parintilor iubitei tale. Caci daca de Dumnezeu inaintea caruia totul este gol si descoperit, nu aveti teama, nici rusine, sa nu mai zic de consideratie, atunci de parinti, nu aveti de ce sa va sfiiti.E la moda.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

E pacat daca refuzi aceasta oportunitate. laughing
Acum, dupa parerea ta, de ce ar fi pacat? Nu-mi zi ca asa zice Biblia sau mortaciunea din colt.Parerea ta, e ca e pacat? Daca da, de ce ne-ar mai fi lasat Dumnezeu aceste placeri? La urma urmei au legatura cu reproducerea.Nu zic de sex oral, de sex in general.
N-are logica in primul rand.Zi-mi logica acestui "pacat". Maine, pai-maine e pacat si sa respiri.
Fa-ti de cap, si sufoc-o de centimetri.Nu-i pacat.

| milan9 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

"De ce ne-ar mai fi lasat Dumnezeu aceste placeri?" Dumnezeu a condamnat de fiecare dată acest păcat. Ia de exemplu Vechiul Testament si citeste.
Referitor la sexualitate in general, Dumnezeu a lăsat familia si morala creştină.
Ele nu te incurajeaza sa decazi mai prejos decat ultima vietate aflată in perioada de rut.
Vezi tu, chiar fiecare vietate de pe planeta asta are limitele ei, moralitatea ei probabil...

| milan9 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

În general un băiat când îi cere unei fete, sex oral, înseamnă în mod sigur că "nevoile" sale fiziologice sunt cu mult peste pretuirea fetei sau respectul ce i-l poartă! La fel este şi atunci când îi condiţionează păstrarea temporară a relaţiei de acceptarea relaţiei sexuale cu el, înainte de a avea o legătura de căsătorie.

| milan9 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Cel care "solicită" sex oral, o tratează pe acea femeie ca pe un obiect de unică folosinţă, de care, ca în cazul oricăror alte nevoi fiziologice, se poate şterge oricum. Este oare demn acest lucru? sad
Cine se mai aşteaptă ca un baiat să iubeasca si o să respecte, eventual chiar o viata întreagă, pe aceea care a ţinut loc de...

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru milan9):

Asa,de curiozitate, de ce aduci argumente din cartea aia stupida? Si tocmai din VECHIUL TESTAMENT? Bun, daca aduceai si tu ceva mai convingator...sa spune, dar tocmai VT? Si daca fata vrea sa faca sex oral ce mai poti spune despre respect? Uite Vechiul Testament, din care trebuie sa citesc.

http://www.fara-secrete.ro/......re-oameni/

Chestia asta cu respectul a fost inventata de om, Dumnezeu nu face anumite lucruri la un anumit nivel de eleganta ca i se pare lui ca :"Neah, hai totusi sa misc Pamantul cu un km mai incolo ca arata mai bine".Sau hai ca Hristos sa fie rastignit in mijlocul Israelului, ca sa nu fie rastignit mai spre sud sau vest.Cam asta denota din ce spui.Iar respectul asta de care spui sunt niste non-valori jalnice date de om care-i mascheaza caracaterul, care-l transforma untr-un prefacut. Drept doavada atatia oameni printre noi care-s vai de capul lor.

http://www.fara-secrete.ro/......re-oameni/

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru milan9):

"Cel care "solicită" sex oral, o tratează pe acea femeie ca pe un obiect de unică folosinţă, de care, ca în cazul oricăror alte nevoi fiziologice, se poate şterge oricum. Este oare demn acest lucru? "

E corect, atat timp cat persoana respectiva il accepta fara sa fie silitawinking.

| milan9 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Există şi pentru tine un Dumnezeu care separă binele de rău. În mod profund greşit confunzi albul cu negrul în materie de morală.
Nu faci altceva decat sa te dezici de valori si sa te indepărtezi de acest Dumnezeu... sad

| relian a răspuns (pentru milan9):

OK si daca fata ii face sex oral fara ca barbatul sai ceara cum sta treaba in situatia asta? Sau barbatul ii face fara ca ea sai ceara.De cele mai multe ori cind vine vorba de sex si se practica aceast job nu prea se pun intyrebari, mai mult se trece la actiune asa din priviri.Na spus nimeni ca ala a obligato sa-i faca sex oral.Na fost vorba despre obligatiune nici macar moral ca vezi tu e nevasta aluia si daca nu-i face il supara.Na fost vorba de nimci legat de vointe sau obligatii.Deci cind spui faci sex oral si atit se refera ca o faci de buna voie siti face placere.Ca urmare cum stau lucrurile in acest caz.Cam despre asta intgreba cel care a pus intrebarea.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru milan9):

Indragostirea este STRICT cladita pe nevoi fiziologice.

Sexul mentine relatia de cuplu vie.
Nu inteleg de ce crezi ca sexul oral este o modalitate de a te folosi de o fata, iti pot arata clar ca un baiat va privi cu mai multa indragostire o fata ce ii face sex oral.

De fapt nu inteleg de ce vorbesti despre relatii de cuplu si sexualitate daca nu sti.
Nu inteleg daca esti fata sau baiat:
Daca esti baiat atitudinea ta este de catelus care te va duce spre raspunsuri de genu :''Esti dragut, dar mai bine ramanem doar prieteni'' (FriendZone)

Daca esti fata atitudinea ta este de "astept minunea ca un baiat super sa vina la mine in timp ce ma infund de ciocolata seara uitandu-ma la telenovele despre probleme in iubire''

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

De fapt, te-ai intrebat vreodata ce-i cu miturile astea religioase retardate si atat de ilogice? In general aceste lucruri sunt sustinute de cadavrele umane de vreo 50, 60 de ani.

Ca-i pacat sa mananci carne miercuri sau vineri, stii tu...nu ca lui Dumnezeu ii pasa de doar suflet, trebuie sa tii si dieta ca sa ajungi in Rai.N-am vrea sa-i risipim spatiul ca sa mai aiba loc si altii.

Ca-i pacat sa nu porti batic in biserica daca esti femeie.Si aici din nou.Pentru Dumnezeu conteaza daca esti barbat sau femeie ca sa stie daca sa-ti infunde baticul ala undeva sau nu si daca meriti sa ajungi in Rai.

Si aici prostii/lucruri jalnice inventate de cadavrele comuniste:

Daca nu citesti poezii scrise de altii, nu esti om.Ai sa ajungi un ratat, si n-ai sa poti fi un..inginer sa spunem pentru ca n-ai citit Amintiri din copilarie, sau Aeneas si *** stie.Lucrul asta il stiai oricum, dar trebuie s-o spun ca-i enervanta tare situatia.

Si uite lucrurile care te intereseaza de fapt:

Daca faci sex inainte sa te casatoresti, dai peste omaeni care ar fi in stare si sa te scuipe intre ochi pentru ca "pacatuiesti".Sau daca o faci inainte de 18 ani.OO da, si ca e... pacat, cica.Si daca faci sex, ca nah, e normal totusi, nici nu meriti sa traiesti.

Si uite din cauza caror persoane ai ajuns sa pui aceasta intrebare ridicola si ti-ai irosit timpul scriind-o cand puteai deja sa treci la actiune.Trezeste-te frate, ce-i cu intrebarile astea? Cum sa fie pacat? Nu realizezi ca esti influentat de perceptia comunista plina de ura mascata de "corectitudine, bunatate si dreptate" a unor oameni care au trecut degeaba prin viata si mor de ciuda si vor sa nu mai traiesti nimic? N-ai auzit cum sta treaba cu biserica romana? Acei credinciosi ti se par puri cum se cred? 1 la mana ca se si lauda cu asta si-s spalati pe creier si au numai ura-n ei sau prea multa prostie.Tu dupa minciunile acleor oameni te iei? Ce-ar fi sa scriu eu in caca.tul ala de Biblie sau sa ma fac preot si sa spun tuturor oilor ca e pacat sa respiri? Cum ar fi sunat multitudinile de intrebari acum? Asta e fata comunismului care vrea sa distruga religia.Vor sa te intoacra impotriva lui Dumnezeu si sa crezi ca e fals, sa insceneze regulile Lui, ca pana la urma iti dai seama ca-s niste cretinitati aceste superstitii si nervii intinsi ai unor comunisti.Nu frate.Nu-i pacat sa faci sex, nu-i pacat sa refuzi sa tii post.Nu-i pacat nimic atat timp cat n-o faci cu rautate, cu intentia de a rani pe cineva.Eu nu stiu pe cine slujesti de pui intrebari din astea severe si inutile, dar eu daca slujesc pe cineva Il slujesc pe Dumnezeu, care nu pune conditii stupide, ci doar sa nu faci rau.

P:Stongueoate pare ca exagerez, dar nu-i deloc asa.Nu ma intelege gresit.Dar trebuie sa stii ca nu-i pacat.Acei oameni care sustin toate aceste idiotenii sunt acei falsi prooroci despre care a mentionat Hristos.Si plecand de la inceput.De ce ar fi? N-are logica!

| Kabuto79 a răspuns:

E pacat sa respiri deoarece te bucuri de placerile aerului

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Kabuto79):

Kabuto,o stea satanista se mai poate numi asa daca are doar 5 colturi?

| Kabuto79 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Nu inteleg. vreau sa stiu daca e o intrebare inteleapta si codata sau doar una tampita

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Kabuto79):

Nu inteleg ce ti se pare atat de greu de inteles.Un simbol este numit al lui Satan dintr-un motiv. Daca ar fi pe-asa as putea zice ca si-un scaun il simbolozeaza.Steaua lui satan are 6 colturi, 6 triunghiuri echilaterale si o digura geometrica de 6 laturi.Si iese 6, 6, 6. Dar steaua ta n-are decat 5 colturi, prin urmare, nu mai iese figura de 6 laturi, nici nu mai sunt 6 triunghiuri echilaterale s.a.Si am intrebat daca avand doar 5 colturi se mai poate chema stea satanica.Sau este in adevaratul sens al cuvantului.

| Kabuto79 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

STEA SATANICA? prietene ala e simbolul lui baphomet iar el simbolizeaza oculismul... restul gasesti pe google

STEA SATANICA... jesus

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kabuto79):

Pentagrama intoarsa e asociata cu satanismul, pentagrama normale e asociata cu paganismul

| Oleg20 a răspuns:

Dacă sunteţi căsătoriţi atunci nu, dar dacă nu sunteţi, atunci da, e un păcat.

| milan9 a răspuns (pentru Oleg20):

Unde scrie în Biblie că îi poate face asta? De ce vă place să săriţi pe Biblie? Dar chiar cu picioarele amândouă? sad sad...