| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, ce vrea să spună Iisus C/Hristos prin : " Luați Duh Sfânt! ", din citatul : " Isus le-a zis din nou: „Pace vouă! Cum M-a trimis pe Mine Tatăl, așa vă trimit și Eu pe voi." După aceste vorbe, a suflat peste ei și le-a zis: „Luați Duh Sfânt! Celor ce le veți ierta păcatele vor fi iertate și celor ce le veți ține vor fi ținute." "?

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Vrea sa spuna ca: 1. A aparut o noua inzestrare sau sprijin pentru discipolii lui, acest duh sfant. 2. Biserica, inspirata de acest duh sfant, poate ierta pacatele.