| IngeraşVerde a întrebat:

Buna!
Vreau si eu sa am o voce mai frumoasa, vocea mea nu valoreaza nici doi bani atunci cand cant.Eu vreau sa am o voce frumoasa doar pentru ora de muzica.Mereu iau 9 la muzica, pe azi ma v-a asculta la Tersa, Sexta. Secunda, Setima, Otava. etc.
Toate astea fiindca nu a vrut sa-mi strice media la muzica x(.
Ma puteti ajuta cu ceva?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde cum ai vocea! Daca o ai prea groasa si vrei sa o ai mai subtire, bea oua crude, multi artisti cunoscuti folosesc aceasta metoda!

| temugin a răspuns:

Pai lucreaz-o, vrei sa iei pastile si sa ai voce?

| FataCuDouaFete a răspuns:

Buna,(fara suparare)scuza-ma dar eu nu am voce si imi doresc nespus de mult sa am si nu stiu ce sa fac ca sa am voce, le vad pe vedetele astea de muzica cum in loc sa se preocupe de muzica pe ele le intereseaza cum arata in bichini.muzica e viata mea si daca as pierde muzica as pierde tot.asa ca nu te plange, pentru ca eu daca as avea vocea ta as fi tare fericita, as sari in sus de bucurie.fiecare are un timbru vocal special, anume numai pentru el pe care il caracterizeaza si pe care il face sa fie diferit.incearca totusi sa lucrezi pe melodii, sa le inveti, sa le canti; asa va fi mai altfel si se va,, modela,, placut.mai da si un pic pe la canto. te pup.

| IngeraşVerde explică:

Scuzati, mi-a alunecat mana. trebuia sa ajunga la Muzica.

| Bubbllessss a răspuns:

Te poti duce la canto sa ti formezi vocea.