| tpb a întrebat:

Buna ziua TPU,
Vream sa va intreb ce credeti despre Dumnezeu...
Ce credeti si ce intelegeti prin religie?
Ce va determina sa il iubiti pe Creator?

Funda.

Răspuns Câştigător
| MisakoYui a răspuns:

Il iubesc pe Dumnezeu pentru ca el
mi-a dat viata sa exist pe acest pamantkiss
el insusi a creat aceasta religie ca sa-l slavim pe creator si sa ii multumim rugandune la el pentru viata care ne-a dato si pentru ziua ce va urma, slavindul asa il vom putea cunoaste pe creator happy

| MisakoYui a răspuns (pentru MisakoYui):

Scuze am gresit la slavindu-l puppy dog eyes scuze kiss

4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

El este Unicul care poate da odihna vesnica fiecarui suflet in parte.El este Dumnezeul adevarului.

| danay72 a răspuns:

Este Creatorul universului, o persoana de care te poti apropia si care te asculta oricand ai nevoie.Despre religie, din nefericire sunt peste 10000 de secte si religii, si oricine poate fi indus in eroare, pentru ca,, cate bordee, atatea obicee''. Ceea ce poate ajuta pe o persoana sa se apropie de Dumnezeu este Biblia si o persoana sincera, prin intermediul Bibliei poate afla si care e forma de inchinare aprobata de Dumnezeu, pentru ca e una singura. Efeseni4:5,Matei7:13,14.Il iubesc pe Creator pentru viata minunata pe care o am datorita faptului ca am privilegiul de al cunoaste si de a-i purta numele sau. Apoi am un scop in viata si fac parte dintr-o fraternitate mondiala minunata, care asculta de El si aplica normele sale.Ioan13:34,35

| charonmario a răspuns:

Pai hai sa o luam cu inceputul DUMNEZEU este perfectiune e de ajuns sa privesti o floare sa intelegi sau un petec de cer e de ajuns sa privesti picaturile de ploaie sau fulgul de zapada sa intelegi asta il iubesc pe Dumnezeu in primul rand pentru ca ma tine in viata si ma bucur de toate minunatiile pe care le-a creat ma bucur dimineata cand ma trezesc razele soarelui dimineata si imi dau seama ca mi-a mai dat o zi de fapt viata mea e pe credit si in fiecare zi ii multumesc pentru Dragostea pe care o poarta si felul bland in care imi vorbeste IL IUBESC M-AM INDRAGOSTIT iremediabil de el si il urmez pentru ca stiu ca drumul asta duce la viata iar cand voi murii ma va primii in bratele sale si imi va spune gata s-a terminat chinul tau de pe pamant haide sa bei din apa vietii rob credincios Fiti Binecuvintati