| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa fi bun cu adevarat pe lumea aceasta trebuie sa induri o serie uriasa de dureri si chinuri sufletesti.Cine crezi ca ar avea mai multe chinuri fizice si spirituale in acest caz? Un om bun ce isi face dreptate si incearca sa aduca fericire in lume sau un om rau si pervers ce ar ucide pentru fericirea lui trupeasca?!

7 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Sufera cine nu stie sa-si controleze emotiile negative, cine nu are incredere in el si cine se preda esecului indiferent ca este considerat ''bun'' sau ''rau''

Nu suport sa aud persoane care dau vina pe viata fiindca ei sunt expusi emotiilor negative sau durerilor fizice.

| danay72 a răspuns:

Un om bun care aplica ce spune Biblia si care il lasa pe Dumnezeu sa faca dreptate.Matei5:10,11

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns:

''ca sa fi bun cu adevarat'' trebuie sa lupti...si nu pentru lucruri trecatoare, cum fac unii, ci pentru cele vesnice.

| aurasauras a răspuns:

Trebuie sa nu faci rau, doar asa faci num ai bine.

| RAY a răspuns:

Ma doare sufletul din mine cand vad un om care se chinue 2 ore intr-un film sa comita o crima

| Zenit313 a răspuns:

Omul bun