| DanionM a întrebat:

,,Când cineva ne dovedeşte recunoştinţa el ne dăruieşte mai mult decât i-am dat." (- Monseniorul Ghika-)

De ce se întâmplă asta? A ajuns oare să fie atât de rară recunoştinţa?

3 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Asta este si concluzia mea. din ce in ce mai mult vad oameni care uita sa multumeasca, sa fie recunoscatori sau poate ca pur si simpli, li se pare normal sa primeasca, sa fie ajutati. Nu stiu daca tine de educatia primita acasa, dar cred ca multumirea, recunostinta trebuie sa fie naturale, sa vina dinauntrul tau, nu sa iti amintesti ca este politicos sa o faci si apoi sa,, te supui,, acestui,, ritual,,.

| danay72 a răspuns:

Da,oamenii au tendinta de a nu mai fi recunoscatori, dar Biblia arata ca asa vor fi in ultimele zile. 2Timotei3:1-5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dar depinde de perceperea omului.