| gratian a întrebat:

Cand si cat timp se trag clopotele la biserica? ROG RASPUNSURI SERIOASE

4 răspunsuri:
| heyromania a răspuns:

Clopotele se trag duminica la utrenie, la liturghie si vecernie, cand se oficiaza vreo slujba in alte zile, la sfinti, pentru a anunta ca un enorias a trecut la domnul, la vreme mare cu tunete si fulgere si la evenimente randuite de biserica ortodoxa romana si evenimente locale, zile nationale si zile ce au o insemnatate in parohie.

| CinevaNou a răspuns:

Cand are chef si pana oboseste clopotarul.

| Delmoniko a răspuns:

Pai de ce? Dau turcii, tatarii?

| Stoica_Raul_1993 a răspuns:

La vecernie se trage clopotele la 16:55 pana la 17 iar la slujba de duminica la 08:17 pana la 08:20