| gratian a întrebat:

Parintele de la noi din sat ma numit palamari la biserica( crasnic ajutorul lui la biserica ) cand si cat timp trebuie sa trag clopotele si ce trebuie sa fac.
Rog raspunsuri serioase cel mai bun ia FUNDA. URGENT

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Clopotele de obicei 5 minute se trag inainte de slujbe, la un deces, la axion

6 răspunsuri:
| Moisie a răspuns:

Ce mai, ai ajuns sluga fara bani la biserica?
Poi de ce nu il rogi sa te angajeze ca sclav, ca si viata de sclav este tot pe nimic?

| gratian explică (pentru Moisie):

Pentru cateva saptamani nu-ti fa griji pana celalalt palamari se intoarce.

| Moisie a răspuns (pentru gratian):

Da alta treaba mai buna nu ai de facuit decat sa-l slugaresti pe sarlatanul de popa?
Ceva pentru tine, viitorul tau sau cultura ta ...de ex!

| WholeWorldTeam a răspuns:

Neclaritățile care le ai în ce ai de făcut ar trebui să îl întrebi pe părintele.De unde să știm noi de ce are dânsul nevoie acolo?

| Delmoniko a răspuns:

Rupe-i de bani si fura din cutia milei rolling on the floor

| Rusu_Cosmin_1974 a răspuns:

Cloptele se bat 3 minute si trebuie lasae sa se duca in sus si dupa aia iar tragi!