| William a întrebat:

Care credeti ca este lucrul de care aveti cea mai mare nevoie pe lumea asta?

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Mila lui Dumnezeu pentru pacatele noastre cat nisipul marii.Mantuirea prin Jertfa Mantuitorului nostru Iisus Hristos. de asta avem nevoie toti oamenii.

| William explică (pentru Allrc24):

In sfarsit o minte luminata. Iti dadeam funda si daca scriai ''mila lui Dumnezeu''. Sper ca toti de aici sa ia aminte la ce ai spus tu.

| vehiron a răspuns (pentru Allrc24):

Dragut, dar poate putem sa facem ceva si noi singuri ca doar de aceea suntem aici... Nu sa cersim "mila lui Dumnezeu", asa ca spun creierul.

| Allrc24 a răspuns (pentru William):

Harul lui Dumnezeu lucreaza. Omul nu are intelepciune de al el. Dumnezeu ii daruieste harul si intelepciunea de care are nevoie pentru a rezista cu brio ispitelor vrajmasului si pentru a capata credinta mantuitoare in Domnul nostru Iisus Hristos

| Allrc24 a răspuns (pentru vehiron):

Noi singuri nu ne putem mantui

| vehiron a răspuns (pentru Allrc24):

Poate nu vreau mantuire. Nu toti credem in existenta "raiului" si a "iadului". Eu unul cred in reincarnare, si crede-ma ca nu sunt genul omului credincios. Nu ma pot declara budist, insa de departe budismul este cea mai putin mincinoasa si manipulativa religie. Eu unul cred ca religia este tot o stiinta neinteleasa de noi inca, adica. exista un fel de algoritm pentru orice, lucru stiu de elita lumii insa ascuns noua pentru. ca prin religiile actuale se manipuleaza mult mai usor si pentru ca ei nu sunt adeptii vorbei "Mai bine mai tarziu decat niciodata". Daca am afla acum ca de fapt tot ce am stiu noi 2000 a fost gresit, si ne-a fost ascuns adevarut, asta ar declasa o revolutie anti masonica. Nu vreau sa duc discutia intr-o zona a ridicolului dar, primul lucru care imi trece prin cap acum este Star Wars, stii, cu forta si cu alea. Probabil ca creatorul SW stie mai multe decat noi.

32 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Ah, sunt mai multe:
Aer, mâncare, apă, somn, casă, muzică, amintiri și... aparatul foto.

| Raniia a răspuns:

''Crede in Domnul Isus'', adica puneti-va increderea in Domnul Isus, si''vei fi mantuit''.

| Dumnezău a răspuns:

Eu sa am extinctia tuturor oamenilor, liniste, si o muzica buna; poate si un vin bun, si chiar nu mai am nevoie de altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanux a răspuns:

Un job stabil care sa-mi placa, liniste interioara, si desigur...bere.

| Holocaust a răspuns:

Chipsuri,"suc de mere", muzică, plus multe hârtii şi creioane.

Răspuns utilizator avertizat
| NoChanceForUs a răspuns:

Bicicletă.

| MrAngelus a răspuns:

Familie

| fiosel a răspuns:

Ca sa afli ce-l mai important lucru din lume, intreaba bolnavul care nu se poate ridica din pat, intreaba orbul care nu te vede sau surdul care nu te aude, toate celelalte sunt desertaciune si goana dupa vant, daca nu ai sanatate nu ai nimic

| laurentiu80 a răspuns:

Eu am nevoie de intelepciune. Este singurul lucru pe care mi-l doresc.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Sanatatea e mai scumpa decat toate daca nu esti sanatos degeaba ai de toate si stai in pat.

| DenisIonut01 a răspuns:

Pai daca ai parinti poti avea orice lucru doresti.

| ir3al a răspuns:

Dumnezeu

| pwp a răspuns:

Lucrurile sunt nesemnificative pentru mine...Pe lumea asta voi avea intodeauna nevoie de o persoana : de Mama!

| mixxjim a răspuns:

De ce-ai avea nevoie de asa ceva? cam ce-ai putea face cu ei? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un card de pe care sa pot scoate oricati bani vreau, oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica.

| rutanklan a răspuns:

Aer, O2 + N2 + whatever inca ceva.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Banii fara ei nu poti trai, sanatate bine asta si-o faci si singur, dragoaste, liniste, intelegere sunt multe lucruri ce imi doresc dar in principal sanatate si sa apuc 100 de ani sau 10000000000000000000000 de ani

| RetardedRacoons a răspuns:

Un cutit.

| zozoMik a răspuns:

Inafara de lucrurile care sunt strict negesare...aerul, apa, mancare..singurul lucru care poate aduce fercirea si de care probabil oricine are nevoie...este dragostea.
Parerea mea :X

| THCC a răspuns:

De un pistol.

| M4nu3l a răspuns:

Suflet sa iubim ce facem creier sa stim ce facem

| MaryLoveAnime a răspuns:

Maybe o sa sune ciudat, dar eu am nevoie de singuratate. Nu ca nu mi-ar place compania, dar eu prefer un alt fel de viata. Sa pot filozofa pe anumite teme, sa -mi scriu gandurile si trairile de peste zi. Si sa nu fiu deranjata de tipetele, urletele altora. Pur si simplu ma simt mai bine singura.

| CupCake97 a răspuns:

Apa