| OctavianDanielMaria a întrebat:

Care e diferenta ditre dictatura si liber arbitru al zeului iudeu? Nu liber arbitru din dex.

21 răspunsuri:
| LupusDei1993 a răspuns:

Tine minte lucrul asta: odata ajuns in rai, liberul arbitru dispare.

| alidenbealidenbi a răspuns:

Daca te arunci din avion și mori e liber arbitru. Dictatura ar fi fost daca Dumnezeu ar fi ucis toți oamenii - nu mai trăia niciun om.

Răspuns utilizator avertizat
| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Noe si familia lui nu au fost ucisi la potop. Deci n-au murit toti.

| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ba vei fi pedepsit pentru ca moartea vesnica ii asteapta pe ucigasii care nu se caiesc. Apocalipsa 21:8. Pana atunci vei fi bagat la puscarie.

Răspuns utilizator avertizat
| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta arata ca esti ca Satan care il uraste pe Dumnezeu desi stie ca are in fata moartea vesnica pentru ca il uraste pe Dumnezeu.

Asta demonstreaza ca tu nu tii la viata. Nici Satan nu tine la viata.

Cine tine la viata vrea sa traisca vesnic. Singura cale spre viata vesnica este sa acumulam cunostinta exacta despre Dumnezeu si Isus si sa traim conform cu normele lui Dumnezeu, creatorul omului. Ioan 17:3.

| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu e de mirare ca e atata haos in lume in care cei ca tine sunt o majoritate pentru care viata vesnica nu e de dorit si de aceea nu-i intereseaza cine e Dumnezeu si nu-i intereseaza adevarul despre Dumnezeu consemnat in Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Il urasti degeaba pe Dumnezeu. Dumnezeu e iubitor si nu cere ceea ce nu poate omul. Dar asa iti place tie sa fii rebelcu Dumnezeu si cu toata lumea.

| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Satana are moarte vesnica?" - ceva care va fi mort nu poti spune ca va avea ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vorbeam de viitor.

| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu poti spune ca nu exista in conditiile si explicatiile date.

Răspuns utilizator avertizat
| alidenbealidenbi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adica ce?