| Madalina1901 a întrebat:

Care este cea mai stranie intamplare a voastra?

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Mi s-a intamplat ceva destul de straniu si nu am gasit explicatia. Intr-o seara, eu si iubitul meu ne uitam la tv si mai povesteam din copilariile noastre. El imi povestea despre mama lui( ea a decedat cand el avea 7 ani). La un moment dat eu am simtit pe fata un aer rece ca gheata si in momentul ala m-am uitat la iubitul meu si el se uita la mine. L-am intrebat ce are si a zis ca a simtit un curent rece. Nu imi venea sa cred, si eu simtisem la fel. Culmea e ca geamurile toate din casa erau inchise, noi eram in dormitor si usa era de asemenea inchisa iar noi nu ne-am miscat deloc inainte sa simtim acel aer rece ca gheata. A fost destul de ciudat si nu-mi pot explica fenomenul sau ce anume a fost. Pupic.

11 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Faptul ca n-am cunoscut-o pe Ramo80 de mai sus. Chiar straniu.

| adisuper a răspuns:

Legată de religie? Nu ştiu ce înţelegi tu prin straniu,dar am să îţi zic întamplarea cea mai stranie pentru mine : cand văd cum reacţionează lumea cand spui că aparţi altei religi sau,nu aparţă, după caz, cum se judecă oameni după religie, fără a şti nimic despre caracterul omului respectiv.

| Archdaemon a răspuns:

Am alunecat pe gheata in pijama(era noapte)

| SkyFire a răspuns:

Am cazut cand eram mic intr-o fantana si tot ma zbateam noroc ca m-a vazut un vecim si a reusit sa ma scoata de acolo... Era naspa tare ca era fantana adanca si n-aveai de ce sa te tii si tot m-am zbatut vreo 5 minute noroc de vecinu' laughing

| LaraClarice a răspuns:

Http://www.ptroa.co.il/petition/

Va rog semnati aceasta petitie. Este important sa salvam animalele.

Nu incercati sa vizionati filmul. Este terifiant.

| Madalina1901 explică (pentru LaraClarice):

Doamne...nici nu m-am putut uita la tot filmul. Eu am acasa si caini si pisici si cred ca as face crima daca ar pati ceva. Incep sa cred tot mai mult ca iadul e aici pe pamant, creat de catre oamenii.

| LaraClarice a răspuns (pentru Madalina1901):

Ai semnat petitia?

| Madalina1901 explică (pentru LaraClarice):

Dahappy

| byaanca a răspuns:

Aaaaaa, odata mi s-a intampla o chestie tare ciudataaaaa!:
Eram la bunica mea intr-o vacanta de vara cam prin 2009, acolo unde sta bunica mea sunt doua case, una a surorei mele si a copiilor ei, si una a bunicii mele.Eu eram in casa bunici, era ora 21 tocmai ce venisem de afara,m-am duc in casa si am aprins televizorul,am stat si m-am uitat la desene animate,pe atunci ma uitam,si dintr-o data, televizorul se stange... prima oara nu m-am speriat, l-am aprins si iarasi m-am uitat 5-10 minute,iarasi s-a stans, televizorul era paralel cu geamul, iar patul este sub geam, si eu statea langa geam, l-am mai aprins odata, si iarasi sa stans, eu stiam ca atunci cand bunica mea a avut 40-45 de ani,a murit sotul ei,a murit calcat de o masina, dar niciodata nu a venit la ea sa o "bantuie", si cat de mica eram,stiam si eu de spirite si chestii, asa ca am inceput sa ma tem, cu gandul ca cel care stange televizorul este bunicul meu (sotul bunicii). Dupa ce l-am mai aprins de vreo 2 ori, a venit bunica mea,si atunci m-am simtit in siguranta! A doua zi, m-am dus de dimineata la sora mea, si era si cumnatul acolo, am stat putin pe ganduri, si apoi ma intreaba sora dc sunt asa, i-am spus ca nu am patit nimic. Dupa aceea i-am povestit bunici mele tot, iar apoi am afla ca cel care stingea televizorul era cumnatul meu. Lucrul straniu a fost ca el mi-a spus ca a facut asta doar de 2 ori,s-a oprit cu mult dinainte sa vina bunica mea, dar televizorul s-a mai oprit si atunci cand bunica mea a venit,si un alt lucru straniu a fost ca, in urmatoarea noate am visat cu bunicul meu, si era vorba ca stateam cu el acasa, si el imi pregatea mancarea in camera, si eu tot stangeam televizorul, si el mi-a spus ca o sa ma pedepseasca daca mai il stang atat!
Deci acest "incident" m-a speriat de moarte, si acum imi da fiorii!

| Allrc24 a răspuns (pentru byaanca):

Frica nu vine de la Dumnezeu vine de la diavol.trebuie sa intelegi ca Dumnezeu este infinit mai puternic decat diavolul si ne iubeste neconditionat.El este cu noi mereu. Tatal Nostru, Psalmul 90, Crezul. frica e pacat.e pacat sa fii las si fricos.Domnul este cu noiwinking
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10

| Aquario a răspuns:

A trasnit un fulger fic langa geamul meu cand dormeam!