| marinelpop a întrebat:

Care este scopul lui Dumnezeu cu privire la pământ?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pamantul cu tot ce este pe el va arde, si va fi un cer nou si un pamant nou.

| anonimg a răspuns:

"...Cerurile vor trece cu trosnet, trupurile ceresti se vor topi de mare caldura, si pamantul, cu tot ce este pe el, va arde." (2Petru.3:10)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie ceea ce a ost odata inainte de caderea ingerilor.

| Jackul336 a răspuns:

Buna intrebare, chiar de ce o fi avand nevoie sa reeze vietuitoare, probabil ca la fel de motivat a fost precum suntem noi sa ne facem o familie

insa tare ma tem ca scopul pentru care oamenii l-au creat pe dumnezeu a fost putin mai diferit

| SSWK a răspuns:

Nu are un scop, pentru ca nu exista. Soarele are un scop, el exista. Pentru noi si fara soare nu am fi existat nici noi.

| 7Dany a răspuns:

Dumnezeu are planuri cu oamenii nu cu pamantul. Ceea ce a creat pe pamant, totul a fost si este pentru oameni.

| ArinaRya a răspuns:

Domnul ne-a dat pamantul pentru a-l stapani noi, oamenii, insa nu singuri ci impreuna cu El.

| DiandraDya a răspuns:

Scopul lui Dumnezeu este ca pamantul sa fie un paradis plin de oameni buni si supusi care sa nu sufere sa nu se imbolnaveasca si sa nu moara.