| RAY a întrebat:

Care este scopul vietii conform bibliei?

O viata esti sclavul lui Dumnezeu apoi ii canti o vesnicie?
Macar vei avea o voce mai buna acolo nu?

11 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Eu o sa fiu in iad ii cant o balada rap lui michiduta. laughing

| AC4S4 a răspuns:

1 Corinteni 13:13 - Acum deci rămân acestea trei: credința, speranța și dragostea; dar cea mai mare dintre ele este dragostea.

Omul trebuie sa invete sa iubeasca, sa creada si sa spere.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Da si stapani isi iubeau sclavi cu biciul

| Superior a răspuns:

Unde scrie asa ceva? laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înțeleg de ce esti atât de confuz.
Se precizează de foarte mult timp ca religia este o armă politică, probabil cea mai de folos armă. Au fost războaie și sute de mii de ani in care s-au dezbătut subiecte esențiale pe această temă.
Nu poți sa spui ca nu e adevărat. Oamenii s-au folosit de acum mulți ani de religie pentru a controla turma de oi.

Însă nu poți nega faptul ca nu exista o forța net superioară omului, care a produs toată materia din jur. Iar dacă esti mare filozof, contemporan și practicant clar convins al religiilor ateiste, revoluționar prezentabil al teoriei Big Bang și the Earth is Flat, atunci nu ai decât sa crezi in ceea ce ți se oferă. Vino cu argumentul carte vs știință, carte vs probe contradictorii și carte vs realitate, și îți voi spune clar, și răspicat ori de câte ori vei întreba: știința nu este in măsura momentan sa dea verdict asupra acestei teme, și nu este nici in măsura sa confrunte aceasta carte - care este veche de mii de ani! Biblia a fost inspirata din cartea lui Enoh, și nu se cunoaște cu exactitate "data publicării" acestei carti.

Dacă noi oamenii am ajuns sa dam verdictul unei astfel de "întrebări" care cuprinde divinitatea și Biblia, atunci știm cu exactitate ce se afla și sub piramide! Și știm de asemenea sa explicam orice fenomen produs de natura!

Chimia nu înseamnă doar studiul materiei... înseamnă transformare! Și orișicât de frumoasă ar fi transformarea, fără credință, ar fi ceva nul!

Așa ca, crede și nu cerceta!

Îți mai dau o tema frumoasa pe care sa o cercetezi, și sa-ți pui un semn de întrebare:

Legătura dintre piramide, Azazel și cartea lui Enoh. Iar mai apoi, vezi alte cărți care citează indirect carea lui Enoh. Și ce ar spune oamenii de știință despre formarea piramidelor? Dacă sunt atât de bine înzestrați sa afirme ca Dumnezeu nu exista, și ca noi creștinii sa batem la alta masă, căci pierdem vremea.

Și da-mi și mie un exemplu când Dumnezeu te-a silit sa faci un lucru pentru el! Și mai da-mi un exemplu, când i-ai cerut ajutor ultima data!

Sunt creștin, nu sunt practicant. Ma abțin, cred și cercetez. Nu cred aberațiile care hrănesc confuziile oamenilor. M-am născut, trăiesc și-o sa mor, și chiar și dacă voi muri, tot aceasta credinta o voi avea!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu exista religi ateiste omule, scrii tampeni

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, man. Cate prostii poti sa debitezi. Teoria Big Bangului nu este ateista, ci mai degraba papistasa.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Unde dracu am scris eu asta, ideea a plecat de la un preot catolic, ce ai și tu, reacti de la covid

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Era raspuns pentru theacaciastrain.

| lilianaadelina a răspuns:

Scopul vieții cf bibliei e sa facem cum zice popa, nu ce face. el că mai apoi sa ne transformam in îngerași ce canta la harpa pe un norișor imbracati in costumul bebusului la naștere.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Sclav e prea mult spus, tu alegi, daca tu crezi ca esti sclavul lui Dumnezeu inseamna ca chiar crezi in el.