| Mircea08 a întrebat:

Care sunt locurile de munca in care nu o sa vezi niciodata crestini? De ce?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iman in Arabia Saudita

| Darkmagic a răspuns:

Nu te-ai saturat de "impartirea" tembela intre:
1. atei = culti & religiosi = inculti?

Imam, muezin sau shaman sunt doar cateva meserii incompatibile cu crestinismul, in rest, orice crestin poate sa fie: profesor, inginer, fizician, medic, matematician, etc.
Adica FIX ce ii doare pe ateii cu doua clase care impart lumea in cele scrise la punctul 1.
CE creier profund atrofiat poate sa "imparta" meseriile si competentele in:
"medic prost" - pentru ca e crestin si "medic bun" - pentru ca e ateu?

Nu mai e mult...si judecarea competentelor va ajunge pe TPU exact aici:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/15656925/

| Mircea08 explică (pentru Darkmagic):

Intrebarea nu era tendentioasa, cu scoul de a imparti oamenii pe categorii de cultura.
O sa spun eu niste meserii in care nu va lucra niciodata un crestin
-Jurist, angajat in armata, la abator, in mass-media.
Cele mai agreate meserii sunt medicina, invatamant, agricultura, silvicultura, minerit, unitati de productie, etc

| Darkmagic a răspuns (pentru Mircea08):

Mircea08, sunt prea plictisit sa disec meseriile din exemplul tau.

De CAND religia nu a avut nevoie de juristi...cand o carte a Bibliei se cheama "Judecatori", si aia saracii, erau umani: Samuel, Solomon, etc, si nu divini?
De CAND religia nu are nevoie de armata, din moment ce "preot militar" exista in nomenclatorul de meserii?
De cand religia nu mai are nevoie de sacrificii animale?
(Faptele apostolilor, 21-25)
CUM consideri tu ca s-a raspandit crestinismul, daca informatia primitiva nu circula?
Hai sa omoram cu pietre, "mass-media' incipienta a celor 12! big grin
Mai continuam?
Eu zic sa nu...

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns (pentru Darkmagic):

Esti singurul care a vazut aceast mesaj subliminal, a pus o intrebare simpla si evident te-ai simtit atacat.Esti singurul care face diferente aici.

| Mircea08 explică (pentru Darkmagic):

De la Iisus incoace! Decand au aparut crestinii!
De la iisus incoace crestinii nu mai au nevoie de judecator, nu mai au nevoie nici de preot nu numai de preot militar, nu mai supara pe nimeni nicidecum sa atace cu arma in mana, nu mai fac sacrificii animale, nu omoara nimeni pe nimeni cu pietre - daca asta nu stii studiaza Evanghelia.
Informatia primitiva circula pentru ca asa vor mai marii bisericii care au nevoie de acele informatii pentru a castiga bani - pe modelul crestinismului, unde toti membrii bisericii au averea in comun si traiesc la fel, nu se poate castiga nici un banut! Daca asta nu stii studiaza Evanghelia! Nu e bine sa improsti cu noroi la intamplare asa cum face popa cu aghiasma cand o imprastie cu matura aia si uda pe toti fie ca vor fie ca nu vor.

| 6684464 a răspuns:

Avocat, pentru că nu minte.

| teo530 a răspuns:

Actor po*no. M-am gândit la orice 5 minute şi doar asta mi-a venit în minte, bine acum trebuie să îl şi intereseze biserica ca să-l mustre conştiinţa.

| ciumabubonica a răspuns:

Ingrijitor la un templu budist