| 4b a întrebat:

Câti atei, atâtia Dumnezei?

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Cam asa ceva.

15 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cum adica? Vrei sa zici ca un ateu se considera el insusi un dumnezeu? In cazul asta, intr-adevar nr. de atei = nr. dumnezei. Si apropo, "dumnezei" in contextul asta se scrie cu litera mica. Chiar si in Biblie este scris asa. De exemplu: "El judeca in mijlocul dumnezeilor" - Ps. 82

| 4b explică (pentru sabin89):

Mah lasa-ma cu literele...in rest, multam de raspunswinking

| Thunderstruck a răspuns:

N-am inteles intrebarea...

| M25M a răspuns:

Cati credinciosi atatea zeitati.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Exact!

| Zenit313 a răspuns:

Nu putem sa demonstram ca Dumnezeu Nu exista, dar, nu avem nici cea mai mica dovada care sa confirme existenta Lui.

Pana cand nu avem o dovada reala, trebuie sa fim sceptici in legatura cu Dumnezeu.

Sunt foarte multe teorii si din cauza aceasta nu toti Ateii impartasesc aceeasi parere despre Dumnezeu!
Majoritatea, resping total posibilitatea existentei unui Dumnezeu.
Restul sunt sceptici in legatura cu existenta lui Dumnezeu.

Multumesc pentru aceasta intrebare interesanta! happy

| dracu14 a răspuns:

2700 de zeitati
1 miliard de atei
inca suntem mai multi atei decat zeitati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dumnezei" cu "d" mic, nu cu "D". Cel cu
"D" este rezevat doar pentru singurul Dumnezeu.
Cand cineva nu crede in Dumnezeu ajunge sa creada orice.

| 4b explică (pentru anonim_4396):

Vai frate cata stresu'...percepui; D cu litera mica; multam si sanatate

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

Scuze daca am reusit sa te supar. happy

| 4b explică (pentru anonim_4396):

Te iertlaughingwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

happy happy happy

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Un singur dumnezeu avem.happy atei sunt multi

| FireOfSerenity a răspuns:

Cine nu e in stare sa fie propriul sau dumnezeu apeleaza la religie. Poate e mai bine asa... adica ce ar fi lumea asta daca am avea 7 miliarde de Dumnezei?