| Bibliapentrusceptici a întrebat:

Câți oameni au murit de mâna lui Satana? Dai fundă celui care face o listă completă din Biblie.

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu cred ca-ti va face cineva o asemenea lista nici daca ai plati cu bani reali laughing oricum sunt destui!

| xerxes1 a răspuns (pentru lpavel):

Satana a ucis documentat in Biblie 10 persoane.
YHWH zeul" iubitor de oameni "peste 20 de milioane.

| lpavel a răspuns (pentru xerxes1):

Ai stat tu acolo si le-ai numarat? laughing Intelegem ca esti ateu dar nu trebuie sa te si lauzi, raspunde doar la intrebare laughing

| xerxes1 a răspuns (pentru lpavel):

Scrie in Biblie.Si am zis deja asta.

| lpavel a răspuns (pentru xerxes1):

Mai citeste o data biblia! laughing

| xerxes1 a răspuns (pentru lpavel):

Biblie cu majuscula.
De Sodoma si Gomora ai auzit?
Cati au fost ucisi?
De madianiti ai auzit?
Au fost ucisi din ordinul lui YHWH pana si copiii.
De primii nascuti ai egiptenilor ai auzit?
Cati au fost?
De potopul lui Noe ai auzit?
Cati au murit?
In loc sa razi ca prostul pune mana si citeste.
Numerii Cap 16: D-zeu ucide 14700 oameni + 250 care s-au razvratit impotriva lui Moise, dorind ceea ce azi numim democratie.

II Regi Cap 24: 70.000 oameni omorati de ciuma de Dzeu din cauza lui David, pentru ca a indraznit sa faca un recensamant al populatiei!

III Regi Cap 18: Ilie injunghie 450 prooroci de-ai lui Baal

Numerii Cap 25: 24.000 oameni ucisi pentru ca cei din Israel aveau relatii cu fetele din Moab.

Iesirea 32:27-28 Din porunca lui Moise, fii lui Levi ucid 3000 oameni – frati, prieteni si vecini de-ai lor pentru ca s-au inchinat la un vitel de aur.

| relian a răspuns (pentru lpavel):

Tu ai citit biblia? Pun pariu ca nu.Tu asculti numa ce spune popa si aia e tot sau pstor ce ai tu.Nu ai citit absolut nimic, altfel ai fi stiut ce spune xeres.Mai ai ceva de spus? Omori asa oameni la manie cei asta? Vrei sa stii ce este? Dictatura daca cunosti cuvantu asta laughing Pune mana si citeste VT mai lasa pe isus, stiu povestea voi nu mai luati de bun VT dar nici nul puteti ignora, daca ati faceao ar insemna sa fiti impotriva lui Dzeu. Daca vine cineva si va arata ororile din VT o bagati pe aia ca altele erau vremurile laughing dar de altfel Dzeu este atotstiutor si atotputernic, deci le stie pe toate dinainte.Atunci cum ramane cu alte vremuri?laughing

| lpavel a răspuns (pentru relian):

Asa ca pentru tine: am citit biblia de 2 ori iar preotul citeste tot din biblie nu vorbeste de capul lui! Si ce te face sa crezi ca nu stiu ce zice xeres? Cum as putea sa-i raspund daca m-a blocat? laughing Iti spun insa tie: Dumnezeu nu pedepseste pana nu avertizeaza! Pe toti aceea i-a avertizat prin profeti sa se intoarca de la calea lor cea rea caci altfel ii va nimici, ei nu au crezut si au continuat sa traiasca in pacat de aceea Dumnezeu i-a nimicit! Dar mai sunt si foarte multi pe care i-a ietat pentru ca s-au cait de pacatele lor si s-au intors pe calea cea buna! Vezi povestea lui Iona despre Ninive! Binenteles voi ateii cititi si vedeti doar ce vreti voi! ce spune Isus despre cei ca voi? Daca nu ati vedea pacatul vostru ar fi iertat dar daca spuneti ca vedeti pacatul vostru ramane! Din acest verset se poate intelege foarte multe, desigur ateii nu vor intelege pana cand vor muri...

| relian a răspuns (pentru lpavel):

Ia avertizat? Dar parca le-a dat libera alegere, acum gata a trecut deja la averizari, daca nu esti cu mine esti eliminat?laughing interesanta chestie.Nu mai sitit cum so dati.Cand apare ceva de ce face nu stiu ce, o bagati pe aia cu iti lasa tu sa alegi laughing daca alegi si nu esti de partea lui te elimina laughing f interesanta chiestie.Deci dzeu asta al vostru este un fel de dictator sau, considera oamenii bunuril lor exact ca si arabi cum considera femeile ca pe bunuri nu fiintelaughing e tare dati inainte

| Nilsson a răspuns:

Esti satanist?