| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carte duhovniceasca/religioasa/de suflet v-a impresionat in mod placut si pozitiv? De ce?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Categoric Biblia. Deoarece este cartea ce m-a ajutat să mă apropii de Dumnezeu şi să înţeleg care este scopul vieţii şi cum trebuie ea trăită.

8 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Cu observatia ca e o mica diferenta intre "impresionat in mod placut" si folositoare pentru suflet, Viata Sfantului Serafim de Sarov.

| danay72 a răspuns:

Biblia.2Timotei3:16,17

| aladinbeci a răspuns:

Evident Biblia, dar pot aminti si altele.

Paulin Lecca: De la moarte la viata;

Protos. Nicodim Mandita: Minunile Maicii Domnului;

Un episcop ascet. Viata si invataturile Sfantului Ierarh Nifon;

Lloyd C. Douglas: Camasa lui Christos.

Ar mai fi si altele.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Kamasutra

| Zenit313 a răspuns:

Mahavastu

| dracu14 a răspuns:

Biblia satanica

| CristinaTaranu a răspuns:

Biblia e "cartea cartilor", cum se spune, dar mi-a placut si "Lumina pentru candela din suflet"-Visarion Iugulescu.

| StoicaBogdanDaniel a răspuns:

Biblia deoarece prin ea inveti sa fii DUMNEZEU!