| IMPERO a întrebat:

Ce este Dumnezeu? Totalitatea nucleelor energetice inteligente imateriale din care a luat fiinta tot ceea ce exista.

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

E o întrebare mult prea complexă. Citește Cartea Urantia.

11 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dumnezeu e sentimentul pe care-l ai când mergi cu maşina şi te pişi pe tine. Iar când tragi pe dreapta şi-ţi dai drumul primeşti un har divin.

| Inferno a răspuns:

Ha?

| danut a răspuns:

Dumnezeu este o fiinta, nu o energie.

| Andrei7520152 a răspuns:

Ce este un nucleu energetic inteligent?

Este si imaterial? In alte cuvinte, nu exista?

Atunci sa inteleg ca problema este lamurita?

| doctorandus a răspuns:

Ceea ce Wittgenstein numea "crampa mentala".

| danay72 a răspuns:

Este un spirit.Ioan4:24

| Mădă0611 a răspuns:

Intrebare si raspuns: unde-i mingea cand e gol? Intre bare.
whistling

| Dorugar a răspuns:

Si care este legatura intre totalitatea nucleelor energetice inteligente si Dumnezeul crestinilor?
Crezi cumva ca daca nu spui rugaciuni sau nu ti post sau daca nu te duci sa te spovedesti sereistului numit popa, nu mai functioneaza nucleele energetice?
Nu ti dai seama ca Dumezeul religiei nu poate fi prezentat sub forma stiintifica pentru ca stiinta nu a descoperit nici cel mai marunt indiciu al existentei lui Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce este Dumnezeu"... refugiul pentru cei slabi si raspunsul pentru cei lenesi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai raspuns deja la intrebare.Ce as mai putea sa spun?

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Definitie pompoasa ce nu spune nimic. Energie imateriala? interesant, energie care nu exista dar exista si e si inteligenta. Ve te fe