| troleibuz a întrebat:

Ce face Dumnezeu toata ziua in ceruri?

23 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Si uite cum poti face o lista cu toti neputinciosii de pe TPU, citesti intrebarea lui trolebuz. P.S. Astept injuraturile de rigoare.

| troleibuz explică (pentru danut):

Nu are rost sa te jignim. Esti in lumea ta.

| danut a răspuns (pentru troleibuz):

Adica imi dai dreptate, mai sa fie, minune atee.

| RAY a răspuns:

Pregateste cazanele pentru toti care vor ajunge in iadul vesnic, asta face

suntserios
| suntserios a răspuns:

Judeca oamenii si asteapta sa ii prinda la cotitura

| Celcestietot a răspuns:

Ceea ce trebuie.

| troleibuz explică (pentru Celcestietot):

Nu se vede nimic

| Celcestietot a răspuns (pentru troleibuz):

Daca nu se vede, nu inseamna ca nu se intamplawinking.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Sta pe scaunul de domnie.

| mastadont a răspuns:

Eu cred că joacă minecraft, exersează pe când o mai avea de creat vreo lume pe undeva. M-am întâlnit acum ceva timp cu unul care zicea că ar fi Dumnezeu dar nimeni nu l-a crezut. Poate chiar el era big grin

| Algo098 a răspuns:

Face acelasi lucru ca si pe Pamant, adica nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da cu troleibuzul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă ai ști cu ce te-ar ajuta?
În ceea ce ne privește pe noi, așteaptă să se împlinească numărul deplin al neamurilor ce s-au pocăit pentru a-L trimite pe Isus să-și ia Mireasa/Biserica și în același timp scrie sentințele celorlalți.
Deci în ceea ce ne privește pe noi, așteaptă să-și ducă planul la bun sfârșit.

| troleibuz explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa stiu de ce nu misca un deget pe aici daca are atata timp liber. Esti martor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Oho dar câte degete mișcă, dacă nu ar mișca nici nu ne-am fi născut.

| troleibuz explică (pentru anonim_4396):

Parintii tai au fost inutili in conceperea ta? Ai aparut de nicaieri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Din ce știu eu părinții nici nu știu dacă se va naște băiat sau fată(un răspuns la o întrebare ușoară: este xx, sau xy?), ce să mai zic de producerea tuturor proceselor prin care totul evoluează.

| slayer09 a răspuns:

Incearca sa vindece neghiobii din starea lor

| Helper07 a răspuns:

Judeca, iarta, pedepseste, rasplateste.

| Amely21 a răspuns:

Noi nu putem știi asta, nici nu ar trebui sa ne preocupe, nu asta e important. Cert e că Dumnezeu stie tot, e atotputernic și conduce tot Universul. În cer nu exista "timp, noi acum nu putem înțelege asta, abia după moarte, daca vom ajunge acolo. Acolo e veșnicie, nu timp.