| Stallone a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmezi ca sa ajungi profesor de religie? Trebuie neaparat aceeasi pe care o urmeaza si preotii?

Răspuns Câştigător
| echilibru a răspuns:

Teologie didactica ar trebui sa urmezi... iar daca esti inca in dubii poti sa faci Teologie Pastorala nu neaparat pentru a deveni preot ci poti sa aprofundezi mai bine unele lucruri...succes.happy

5 răspunsuri:
| heyromania a răspuns:

Facultatea de Teologie dar nu aceeasi sectie cu preoti

| MihaelaDart a răspuns:

Facultatea de Teologie + metodica pedagogiei si cu asta la final vei putea preda in scoli.

| neutrino a răspuns:

Facultatea este aceeasi, dar exista sectie speciala.

| Dumniezău a răspuns:

Vrei sa te faci preot ca sa devii bogat? Faina alegere.

| Bragi a răspuns:

Nu trebuie sa urmezi facultatea neapărat.
Dacă dai bani unde trebuie ajungi popă, o MESERIE foarte bănoasă in Romania, deoarece se bazeaza pe îndobitocirea turmei. http://www.youtube.com/watch?v=dxtSTqKDRiE
https://www.youtube.com/watch?v=BFnahhEv9rA