| Playboyx a întrebat:

Ce inseamna daca l-am visat pe bunicul meu care este mort si am vorbit cu el dar el nu m-a recunoscut si am inceput sa plang.

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Inseamna ca esti idiot, visele nu semnifica nimic.

9 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Inseamna patru lucruri:
1. Ca l-ai visat pe bunicul tau.
2. Ca ai vorbit cu bunicul tau.
3. Ca acesta nu te-a recunoscut.
4. Ca ai inceput sa plangi.

| CherryLove a răspuns:

O sa fii uimit de ceea ce urmeaza sa iti spun, este ceva ce am aflat de curand.

Sunt mai multe categorii de vise :

1. Vise care sunt rezultatul unor ganduri cugetari din timpul zilei.

2. Vise care provin din patimi.

3. Vise demonice de care se folosesc diavolii pentru a-ti infatisa diverse lucruri inspaimantatoare care sa te tulbure. Se spune ca adesea ei fac apel la amintirea noastra si iau in vis forma unor persoane decedate si se arata facand sau zicand diverse. Demonii se schimba chiar in profeti si iti arata in vis particele din viitor si mai tarzior ai un sentiment de deja vu.
In principal pe calugarii incepatori, care au parasit pe cei din familie, rudele, demonii incearca sa-i tulbure "aratandu-le pe cei din familie fie taiati, fie morti, fie posedati pentru noi si sfarsiti".

4. Visele de la Dumnezeu care sunt cele legate de curatia interioara a omului.

Eu cred ca multe vise vin de la diavoli, pentru ca am visat lucruri ciudate de cand eram mica : odata ca ma luptam cu satana care il rapise pe tata si il forta sa isi scoata organele din el in fata mea si plangeam sau am mai visat ca intr-o biserica am scuipat toate icoanele si apoi m-a pus parintele sa le sterg... deci vise groaznice.

Acum iti poti contura o idee despre semnificatia visului tau...

| Holiday a răspuns (pentru CherryLove):

Si mai exact de unde ai aflat tu de curand aceste minunate explicatii stiintifice ale viselor?

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Holiday):

Citind Sfântul Gogăl, evident.

| CherryLove a răspuns (pentru Holiday):

Stiu aceste lucruri din marturiile unor persoane si din informatiile pe care le-am aflat despre vise cautand in diverse surse pe internet.

| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic, doar ca gandindu-te la el e normal sa il visezi.

| sublime89 a răspuns:

E doar un vis, nu-l mai lua asa in serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa te imbolnavesti usor.galci de la inghetata ori amigdalite inflamate de la berea rece.o indigestie de la fructe, ori altceva de genul.la mine a fost mai grav.si visul si boala.

| Anamariiia a răspuns:

Asa sunt visele... Poate bunicului tau ii era dor de tine si a vrut sa te vada prin acest vis sad. Reprezinta constiinta intr-o situatie de a lua o decizie sau alege intre bine si rau atunci cand deja aveti o experienta anterioara. Alternativ, un bunic poate simboliza alegeri mai intelepte sau o experienta care are prioritate fata de propriile decizii.Fii sigur ca e ingerul tau pazitor. Roaga-te pentru linistea si pacea vesnica.Impacate cu ideea ca va veti regasi in alta lume poate mai buna si mai sigura.