| anonim_4396 a întrebat:

Ce limba vorbeau Adam si Eva? Si ce limba vorbea Dumnezeu cu ei?

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Făceau ca maimuțele cel mai probabil.

| mentholinks a răspuns:

Romana.

| halogen001 a răspuns:

Sunt povesti absurde, ridicole, fara sens pentru prostirea naivilor.

| CostinAlamariu a răspuns:

Română, desigur.

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Dovedeste!

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul meu, glumeam. Nu stie nimeni ce limba vorbea Adam. Daca ajungi in rai il poti intreba personal.

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
Nu știm și putem doar presupune că până la cap. 11 se vorbea limba îngerilor.

| Roberrt21 a răspuns:

Conform unor secte, limba adamică era limba vorbită de Adam și Eva în Grădina Edenului, posibil să fie limba în care Dumnezeu i-a vorbit lui Adam sau să fie o limbă inventată de Adam (Geneza 2:19).