| Dumitraşcu_Miruna_1999 a întrebat:

Ce lucruri generale trebuie sa știu la religie?

Răspuns Câştigător
| Bolinski a răspuns:

1. Nu folosi vreodată logica. NICIODATĂ.
2. Dacă ceva pare dubios și sadic, nu pune întrebări. Nu trebuie să fie corect sau moral pentru a fi bun.
3. Nu uita că ești albă și creștină, deci net superioră oricărui negru sau musulsam împuțit și vor arde în iad fiindcă nu au o religie cool și adevărată ca a ta.
4. E ok să violezi și să omori în numele lui Dumnezeu. Găsești un ateu, spune-i că nu-i bine ce face și torturează-l până simte iubirea lui Dumnezeu.
5. Ești femeie, nu uita că ești o cârpă în fața bărbatului și a dumnezeului tău. Acceptă cu plăcere să fi înjurată, bătută sau violată.
6. Este ok să-ți vinzi copii pe post de sclavi.
7. Dumnezeu te iubește și te urăște în același timp. Nu prea contează dacă ești bun, îl va durea în cot și te va trimite în iad.
8. Dumnezeu este un individ sadic, arogant, neputincios și cu tendințe criminale. Să nu ai încredere în el.
9. Religia ajută la păstrarea prostiei și descurajarea culturii, făcând o gloată de tembeli ușor înfluențabili.
10. Religia nu are ce căuta în secolul 21. Suntem mai evoluați, avem informații, putem gândi și este dreptul nostru de a fi liberi și atei, nu niște încuiați la minte supuși unor povești antice.

| Djnicnr a răspuns (pentru Bolinski):

Meriti funda!

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Daca studiezi Biblia poti afla lucrurile de baza.De exemplu, care este numele lui Dumnezeu, care este scopul vietii, ce se intampla cu noi cand murim etc.

| ALGator a răspuns:

As arunca o privire si pe aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Religie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca te-ai nascut.ca esti muritoare.si ce lasi in urma.

| Salahadin73 a răspuns:

Că nu există Dumnezeu.

| ArthurKn a răspuns:

Ca totul este doar o mare minciuna.

| Moddi a răspuns:

Cele 10 porunci!
Crezul!
Scopul vieti tale!
lectia de invidie!

| Djnicnr a răspuns:

Biblie
Biserica
Taxe
Moaste
Icoane facatoare de minuni

Si ce e cel mai important: Religia este cel mai mare inamic al creierului uman!

| Angeln a răspuns:

Lucrurile generale pe care ar trebui sa le știi despre religie sunt multe.Dar cel mai important lucru e sa știi ca Domnul Isus a murit pentru păcatele tale pentru a te mântui si nu trebuie sa te închini niciunui alt om sau sfânt, ci numai lui Isus Hristos.Citește Biblia si întoarce.te la Dumnezeu si slujește.L așa cum dorește El.Moastele, sfintii, maica Domnului nu te poate ajuta cu NIMIC! Ei sunt un exemplu bun de urmat pentru noi. Dumnezeu sa te ajute

| neaivan a răspuns (pentru Angeln):

Nu mai indemna o persoana sa mearga drept pe o cale stramba...

| NoName0x0 a răspuns (pentru Angeln):

E bine sa ii cinstim pe sfinti, Maica Domnului fiindca in felul acesta il cinstim pe Dumnezeu!