| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre aparitia vietii: prin lege naturala sau miracol divin?

Răspuns Câştigător
| Kramerwalt a răspuns:

Pai hai sa vedem care dinte cele doua variante ne ofera cele mai multe raspunsuri la intrebarea noastra.Prima ne arunca ceva dar cam prea putin si fara logica.A doua varianta in schimb daca stim sa o analizam atent vom primii raspunsuri ce ne vor face sa intelegem cum de traim si mai ales de ce! Poate ca ne gandim prea mult la cauza vietii noaste neglijand scopul.

14 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Legea fizica este miracol divin.

| RAY a răspuns:

Aparitia vietii sa datorat mediului propice de pe pamant s-a facut si experiment din care a dat rezultate fb privind aparitia vietii

Răspuns utilizator avertizat
| CreaţaWsz a răspuns:

Pana la urma fiecare crede ce vrea, nu stie nimeni sigur, aici doar ne trebuie putina logica sa gandim, fiecare gandeste in felul lui, chiar daca s-a dovedit ca e prin lege naturala sau miracol divin nimeni nu stie!

| charonmario a răspuns:

Ce lege naturala ma despre ce vorbiti aici voi totul e o mare minciuna nu au nimic solid oamenii de stiinta ca sa demonstreze asta si nici nu vor avea pentru ca Dumnezeu a creat totul inclusiv pe tine anonimule

| marwitch a răspuns:

Personal cred ca e putin din amandoua
Ai auzit vreodata de Cele 3 dorinte? Sa-ti explic despre ce e vorba, din cate stiu nu are vreo legatura cu vreo religie, e o povestioara draguta care cred ca o sa-ti placa: Se spune ca, inainte sa te nasti, ai posibilitatea sa-ti alegi 3 dorinte pe care Dumnezeu sa ti le indeplineasca, binenteles cand te nasti nu iti amintesti nimic. Dupa ce cele 3 dorinte ti se indeplinesc mori si te intorci in rai. Daca prin diferite actiuni ai impiedicat dorinta unei persoane sa se indeplineasca, acea persoana dupa ce moare va renaste, iar raufacatorul isi va avea dorintele intoarse pe parcursul vietii si va ajunge in iad. Da, stiu, e cam derutanta, dar mi se pare o alternativa interesanta, si cred ca are o bobita de adevar in ea, desi in mare parte (96% aproximativ) cred ca sunt zvonuri, si da, sunt crestina, and I'm proud of it happy. Deci da, aparitia vietii ca corp: legea naturii, ca spirit: legea lui Dumnezeu.