| TrentonChase a întrebat:

Ce parere aveti despre astrologie? Ce legatura are ea cu Dumnezeu (daca are) si cat este de adevarata?

Răspuns Câştigător
| 6DuckMeJesus a răspuns:

Astrologia este ceea ce se poate numi 'un subiect dragut'. Te poti distra cu rahaturi despre zodii de dimineata, din ziar...dar nimic mai mult. Cel putin eu nu vad cum miscarea corpurilor ceresti ar afecta personalitatea cuiva.

8 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Astrologia nu are nimic a face cu stiinta..Interpretarea stelelor este pacat; ea este o uraciune inaintea lui Dumnezeu.Cine asculta de prezicatoi, pentru a afla ceva despre viitorul sau, se expune fortelor intunericului.Soarta noastra nu sta in stele, ci in Isus Hristos. El este Steaua, spre care trebuie sa privim si in care trebuie sa ne incredem.

| shadovv a răspuns:

Nu are nici o legatura si nici nu este adevarata.

| TrentonChase explică (pentru shadovv):

Sunt de acord cu tine, dar sper sa nu fi tu singurul care sa fi raspuns sad

| DyNo a răspuns:

Nu are nici o legatura... Nici macar nu este valabila...

| AstroAlex59 a răspuns:

Sa ne amintim oare cum a fost aratata lumii nasterea lui Iisus? Printr-o stea mare ce travesa cerul...astfel cei trei magi au putut ajunge la Iisus. Oare daca unul dintre ei nu era astrolog mai gaseau ei calea sau mai stiau ce reprezinta staua? Biblia este o carte simbolica, deci lucrurile scrise au o semnificatie suptila, oare la fericiti cand sunt mentionati cei slabi cu duhul se refera la cei fricosi? nici de cumse refera la cei care nu isi ingreuneaza sufletul cu materia. In Biblie apar numeroase simboluri ce fac referire la Astrologie, iar ierahia ingereasca este structurata planetar: ingeri lui Marte, Venus etc. Deci parerea mea este ca D-zeu a lasat cerul si stele pentru ajutorul oamenilor! Este doar parerea mea propie deci nu trebuie neaparat impartasita si de ceilalti

| TrentonChase explică (pentru AstroAlex59):

Povestea cu magii de la rasarit e copiata de la egipteni.

| AstroAlex59 a răspuns (pentru TrentonChase):

Ok ok dar apare in biblie, biblia fiind cartea cea mai importanta a ortodoxismului, prin urmare informatiile sunt autentice si adevarate din punctul de vedere al cultului ortodox...

| AndreeaDogar a răspuns:

Astrologia nu este o stiinta si nu este adevarata. ce spunea albert einstein despre astrologie: http://bit.ly/Z5EvzS