| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre noua lege in America? In caz de tu mare religios ai un magazin si un gay sau o lesbi intra in magazin si vrea sa cumpere ceva (sau restaurant, orice ) tu ai dreptul sa il dai afara pentru ca nu are aceas orientare sexuala ca tine. Ce buni "la sufletu" sunt religiosii aia care au dat/aprobat legea, sa nu ii deochi laughing. prefacuti naibi

Am citit ca deja cateva mii de locuri de munca se vor pierde imediat din cauza legii astea tampite. Ma intreb oare chiar in toata lumea asta suntem conduci de tampiti?

32 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Political corectnessu' asta ne omoara. Pe de alta parte, nici invers nu e ok. Adica sa am un angajat care da cu mucii in fasole si daca il dau afara sa sara cu placa ca e gay sau mai stiu eu ce si l-am discriminat.

| KodrutZ a răspuns:

Plus de asta, nu ai cum sa stii ca cine intra in magazin e gay, lesby sau mai stiu eu ce.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Posibil stie din vorba in vorba naiba stie cum laughing. cum e la locurile mari de munca gen firme sau mai stiu ce, se duce vorba asta e clar.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

So what? Nu poate DEMONSTRA ca cineva e gay sau nu, iar ala daca nu vrea sa recunoasca, sa fie sanatos. Ii trage un proces pentru denigrare de se caca pe el. Nu e asa de simplu.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

"Nu e asa de simplu." sper. nu de alta dar chiar daca e 100% adevarat. si chiar intra in vigoare, cu siguranta e data de tampiti. am mai vazut eu o data ceva"hotul intra in o casa sa fure ceva si se raneste. cand politia vine(chemata de el) il aresteaza face 2 3 ani ichisoare propietarii i-au platit daune nu stiu cum naiba ca e el se ranise, cand le jefuia lor casa. laughing ca sa vezi ce tampiti

| Inferno a răspuns:

"-Bunaziua, sunt gay. Imi puteti da si mie un pachet de tigari?"

sau

"Inainte sa primiti marfa va trebui sa va declarati, pe propria raspundere, orientarea sexuala. Luati acest formular si completati-l in spate."

Nu suna prea realist, ai?

Cum naiba dovedesti care e orientarea sexuala a unui individ? Il filmezi cu camera ascunsa?

| drutzix a răspuns (pentru Inferno):

Se refera la nunti si/sau servirea lor in restaurante.

| danut a răspuns:

Evident ca legea asta se sincronizeaza cu o alta lege care-i va obliga pe toti homosexuali sa se tatueze pe frunte cu numele de gay. laughing

| relian a răspuns:

Unde ai auzit tu de legea asta cine tea pacalit? Spue numele restaurantului respectiv care da afara ce spui si verificam, vedem cum sta treaba. Daca doar ati auzit la radio sant nu mai veniti cu intrebari de genul asta pe aici, doar dezinformati.Esti cumva in america, ai fost la un restaurant anume si ai vazut ca s-a intamplat ce spui? Sau cum am spus arata unde s-a dat aceasta lege exact nu povesti. Unde mai pui ca in america sint si legi locale, deci nu genraliza.In State de ex este legala prostitutia daca nu stiai dar intr-un singur stat atit si anume Nevada, in rest este interzisa.De asemena consumul de marijuana este legal in citeva state nu peste tot in statele unite.Ca urmare nu poti generaliza,insa o lege de genul asta nu pera vad sa fie ppe undeva prin state. Spui nopua lege din america, trebuie sa dai un link catre. apoi de unde stii tu ca acea persoana care intra intr-un magazin este gay sau lesby? au ceva scris in frunte sau cum ii depistezi? In america nu este la putere biserica nicicum, asta daca nu stiai, este la putere banu si legile din pacate sau din fericire se fac de catre cei care au ceva in cap sial au unde trebuie, nu ca cei de prin EU.Nu spu ca americanii ar fi perfecti dar cind dau o lege o gindesc si este mult mai mult in folosoul comunitatii decit se intimpla in RO sau EU.Ca urmare america este condusa de cei cu bani nu de religiosi. Daca ar fi fost asa america ar fi fost o tara sclavagista, religia asta face supune oamenii.

| sublime89 a răspuns:

E vorba doar de statul Indiana. Sa speram ca aceasta lege aberanta nu se va raspandi si-n alte state. Eu nu cred ca va rezista prea mult nici in Indiana, pentru ca deja opinia publica din SUA e cam scandalizata in legatura cu legea asta, pe buna dreptate.

| LePotato a răspuns:

Da-mi si mie un link. ceva, sa citesc despre chestia asta te roglaughing

Răspuns utilizator avertizat
| drutzix a răspuns:

E dreptul lor sa serveasca ce clienti vor la fel cum este si dreptul nostru sa alegem de unde mancam (sau altceva).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O mica paranteza.

Haios ca in Londra ca sa o duci bine in politica trebuie sa ascunzi faptul ca esti religios (am citit chestii de genul ) dar se vede ca America inca ramane la putere cu religia. Da o legea de asta tampita ca toti religiosii sa se simta ei mari "bosii" si lumea te alege din nou. Cica religiosi sunt "persecutati" laughing, buna asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tie ti se pare normala orientarea homo? happy
Eu, ca hetero, nu mi se pare normala.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi se pare normala dar ma duce capul mai mult decat sa ma doara de ce fac alti in dormitor.

| drutzix a răspuns (pentru anonim_4396):

Tie ti se pare normal stilul tau?
Mie, ca om normal, nu mi se pare normal.

| anonim_4396 explică (pentru drutzix):

Normal ca nu sunt normala, n-as mai fi eu. Eu sunt ciudata de cand ma stiu.
Si nu cred ca esti om normal thinking
Un om normal nu ar avea poza aia ca avatar.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vorbea fata cu un baiat cu cercel in buza (pe langa altele) la avatar laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi place fata lui blushing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si lui poate ii plac pokemoni, sau ce naiba sunt aia. de ce faci diferente?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiindca spune ca este un om normal happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si nu e normal sa iti placa desenele? eu sunt anormal ca am cu avatar cu House?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A,nu. Mie imi place dr. House.

| drutzix a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ceva impotriva pokemonilor? laughing
Apropo ca sa clarific am la avatar pisica din Alice in wonderland scrisa de Lewis Carroll.

| anonim_4396 explică (pentru drutzix):

N-am nimic cu pokemonii laughing
Niciodata nu mi-a placut pisica aia.
De fapt, cam tot ce tine de Wonderland nu-mi place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...cand postezi dupa 1 aprilie.
Daca ai citit pe undeva zilele astea si parea oficial, era o farsa.Ce parere ai de McDonalds si noul hamburger pentru stangaci? Sau daca tot suntem la categoria asta, stiati ca Isus a fost gay? Cei 12 apostoli au confirmat in noul document evanghelic scris de Barabas.
Dar azi daca ma uit la calendar, toate astea isi pierd din farmec.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu uitam de smart knife-ul lansat de Samsung...winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gluma nu era pentru ca am auzit de ceva timp de legea asta. si acum am inteles ca trebuie sa intre in vigoare.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

O sa-mi cumpar cutit smart cand o sa fac rost de eggcoins si probabil o sa astept deprecierea leului fata de...ou.
https://www.youtube.com/watch?v=vab8hssirRM

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, super tare si asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce lege stupida...fiecare cu orientarea lui sexulala. Ce idioti