| Onlares a întrebat:

Ce parere aveti despre parintele Arsenie Boca? Vreau raspunsuri atat de la credinciosi cat si de la necredinciosi.

18 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca ar fi macar 95% din reprezentantii bor ca el, atunci ar avea si tara asta o sansa...
@Dorugar: Esti cu capu'?
@Holiday: Tu ai habar ce a facut omu' asta in viata lui sau vrei sa te afli in treaba?
@MskDesign: Te rog, nu fi ignorant. Nu baga budismul in oala cu rahaturi.

| danut a răspuns:

Cineva spunea cu foarte multa inspiratie, NOUL Rasputin ( al Romaniei).

| drutzix a răspuns (pentru danut):

Stii ca Rasputin nu era tocmai sfant? Avea o ideologie gen 'cui pe cui se scoate' si il gaseai mai repede in bordel decat la biserica laughing

| danut a răspuns (pentru drutzix):

Stiu foarte bine cine a fost Rasputin.

| danay72 a răspuns:

Oamenii nu ar trebui sa venereze un om, ci doar pe Dumnezeu. Exod20:4,5

| MskDesign a răspuns (pentru danay72):

Si nici vreo alta asemanare sau intruchipare a lui, dar totusi aveti toti icoane prin casa laughing

| danay72 a răspuns (pentru MskDesign):

Eu nu am, ma straduiesc sa respect Biblia, nu traditile si ideile oamenilor.Sunt o Martora a lui Iehova, nu ortodoxa.

| MskDesign a răspuns (pentru danay72):

Nu era mici o diferenta daca imi spuneai ca erai mulsulmana sau budista.

| danay72 a răspuns (pentru MskDesign):

Este,pentru ca respectam Biblia, nu coranul si noi nu ne inchinam la Buda.Din nefericire, oamenii in general ne incurca cu alte religii si de aceea au idei preconcepute despre noi.

| MskDesign a răspuns (pentru danay72):

Ideea era ca nu cred in basme, indiferent de ce carte vorbim.

| Holiday a răspuns:

Daca n-ar fi cazut in patima credintei probabil ca ar fi avut ceva de spus, asa...e doar inca un schizofrenic de care s-au folosit si inca se folosesc ortodocsii pentru a strange niste bani de la fraieri.

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

N-a fost nimic deosebit la el, doar un mistic care traia in lumea lui imaginara. S-au intalnit des astfel de personaje in lumea ortodoxa. Oamenii sunt cei care ii transforma apoi in sfinti, mai ales dupa moartea lor, si asta pentru ca vor sa creada cu disperare in supranatural.

| MskDesign a răspuns:

O alta persoana care a slujit la indobitocirea mintala a oamenilor.

| Dorugar a răspuns:

Era foarte bun in domniul sau, adica in cel de propagandist satanic al unei religii care -l slaveste pe Lucifer ca fiind Dumnezeu

| drutzix a răspuns:

Un dement.

| JusTPauL a răspuns:

Din cate povestesc batranii care l-au cunoscut si inca mai traiesc, pare sa fi fost un profet. Se zice ca la majoritatea oamenilor care ajungeau la el le putea zice dinainte raspunsul la intrebarea care voiau sa i-o adreseze.
La Ceausescu i-a zis "da-le oamenilor mancare, libertate, altfel o sa fie rau".
Ar mai fi o varianta, asta pentru cei care cred in asa ceva, posibil sa fi stiut cum sa controleze al treilea ochi, dar asta e alta poveste.
Mai era o repicla pe care o zicea" cand o sa mor, de acolo de sus o sa va pot ajuta mai bine" ..in unele fotografi facute la mormant apare spiritul lui, o lumina cu contur ca de om.
Poate pentru necredinciosi o vizita la mormantul parintelui ar face minuni(s-ar putea).