| Arrum a întrebat:

Ce părere aveţi despre relaţiile dintre persoanele de acelaşi sex?
Ce atitudine aveţi faţă de aceste persoane?
Ce influenţă are acest tip de relaţie asupra societăţii?
Aş dori ca persoanele care vor răspunde, să vizioneze mai întâi materialele de mai jos:
https://www.youtube.com/watch?v=CnOJgDW0gPI
https://www.youtube.com/watch?v=ryrssUswmxI

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

Nu e firesc, eu nu sunt de acord cu asa ceva.

15 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ce face fiecare în dormitor nu e treaba mea şi nu ar trebui să fie nici a vreunui om normal la cap. Faptul că ai anumite preferinţe sexuale nu te face mai mult sau mai puţin om ca mine. Ai aceleaşi drepturi şi obligaţii. Nici mai mult, nici mai puţin.

Homosexualii nu-s oameni mai buni că-s aşa, dar nici oameni mai răi. Sunt doar persoane care pot comite aceleaşi erori, care pot avea aceleaşi realizări.

Cât despre clipuri... nu am timp de ele. Dar al doilea îmi pare propagandă religioasă retardată. Dar la ce să te-aştepţi de la nişte maimuţe?!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lumea animala ca si cea vegetala se inmulteste, in majoritate, prin sexe diferite. Rar prin acelasi sex si se numesc exceptii. Exceptiile nu reprezinta normalitate si nu-mi plac exceptiile. Oricum e treaba lor ce fac in pat dar cand ma agreseaza vizual nu mai este doar treaba lor si am dreptul la o opinie: NU! Este rusinos si pentru heterosexuali s-o faca in public dar pentru gay.

| danay72 a răspuns:

Nu e normal acest lucru, iar Dumnezeu a stiut cand a creat, de ce a facut barbatul si femeia un cuplu.

| RAY a răspuns:

Una foarte bine, asa se nasc mai putini prosti

| T0T a răspuns:

Atâta timp cât nu strică peisajul pe care îl privesc eu, nu am nimic cu ei. Dar nu e nimeni obligat să le suporte paradele lor de rahat și costumațiile alea abominabile.
Eu nu înțeleg un lucru la unii. Bine mă, ești gay, dar de ce te mai costumezi în femeie? Parcă partenerului tău îi plac bărbații, atunci de ce ai vrea să pari femeie? Poate or avea pretenția să atragă pe aceia normali dar ar vrea deja prea mult.
În concluzie sunt de acord, fiecare ar trebui să facă ceea ce vrea și simte dar să nu încalce și niște limite.

| Dorugar a răspuns:

Aceste legaturi bazate pe iubire sunt incurajate de religia crestina care este religia iubirii, asa ca nu o poate deranja iubirea dintre doi semeni indiferent de sexul acestora.
Daca cineva iti spune altceva inseamna ca nu e crestin ci probabil un curbar ca popii.
Aceste relatii crestine de iubire nu afecteaza cu nimic societatea si nici macar crestinismul care ar trebui sa incurajeze toate relatiile de iubire intre semeni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce se intampla este scris; se vor indeparta de invatatura adevarului, si isi vor da carti si invatatori dupa poftele lor.deasemeni,ingaduinta de sine, care sfideaza si intrece cu mult dreapta si buna masura, ii indeamna sa rastalmaceasca si sa traiasca aceasta vinovata desfranare si viata fara de lege.Si ma intreb; de ce naiba isi mai spun tata si mama? ce e greu de intales in acesti termeni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cata importanta se da in ultimul timp acestui subiect imi este teama sa nu devina obligatoriu prin lege sa devii homosexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai dat funda aia la misto?

| HowdidIgethere a răspuns:

Aceeasi ca si despre zoofili.

| doctorandus a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Pentru care dintre homosexuali, zoofili si pedofili prevede Biblia pedeapsa cu moartea si pentru care nu este prevazuta nicio pedeapsa?

| veryhonest a răspuns:

Sunt niste oameni normali, la fel ca cei heterosexuali, cu o mica diferenta, sunt atrasi de acelasi sex.

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Nu mă interesează ce fac ele în dormitor. Acesta ar fi mesajul meu:

https://www.facebook.com/......451365714/

| IisusHristos666 a răspuns:

Imi moare penisul cand ii vad crying

| Mayre a răspuns:

Nimeni in lumea asta nu are dreptul sa judece alta persoana. E treaba fiecaruia cu cine vrea sa isi imparta dormitorul. Chestiile ca "nu e normal. asta scrie in biblie" sunt niste tampenii. happy