| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre superstitiile de Sfantul Andrei? Ce legatura au ele cu ortodoxia?

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Superstiții sunt peste tot.Dar de ce să mint, eu am pus usturoi, mai bine să fie.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru DracuIa):

Acum am pus.Și am și mâncat.straight face

| pacatosulBogdan a răspuns:

Superstitiile sunt neimportante si neinteresante. Nu trebuie sa le punem in locul sarbatorilor religioase care sunt justificate dogmatic, fiindca asa cum scrie in Biblie, "Celor drepti li se cuvine lauda" si Dumnezeu se lauda intru sfintii Lui. - Psalmul 32, 1; Psalmul 150, 1
Sfantul Andrei are un mare rol in crestinarea stramosilor nostri si crestinismul pe care ni l-a adus este apostolic, este la prima mana!

| EestiSodalane a răspuns:

Absolut nicio legătură. Superstitiile sunt străine de spiritul Ortodox

Răspuns utilizator avertizat