| Aflorin a întrebat:

Ce parte din molitfca Sf.Vasile se citeste la o slujba de exorcizare?

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Intreaba un preot, el te va lamuri.Bafta!

| unbaiatanonim a răspuns:

Te-au posedat demonii?

| vitbsk a răspuns:

Cel mai bine este să discuţi cu un preot titular.
(Au fost preoţi decăzuţi din dar pentru că făceau moliftele aiurea)
Nu poţi face slujbele singur şi nu fără motiv.
Foarte puţini oameni au nevoie cu adevărat de aceste slujbe.
Doar un preot care posteşte o poate citi.
În momentul în care se fac slujbele dracii îl atacă pe cel care le face.
Dacă nu e pregătit poate păţi multe.
Au fost preoţi cărora li s-au despărţit familiile pentru că citeau moliftele nepregătiţi.
De aceea părintele Arsenie Boca recomanda să le citească nişte monahi.
Un mirean care se joacă de-a exorcistul, devine posedat la rându-i.
Părintele Arsenie Boca spunea ceva de genul că
Este posibil ca Dumnezeu să îngăduie ca diavolii să intre în unii oameni pentru ca ei să se poată mântui astfel.

Sau probabil pentru a servi drept pildă celorlalţi.
Ai grijă ce faci.
Nu te juca cu băţul la stupul de viespi!